UA / RU
Підтримати ZN.ua

Щоб економіка України не «впала», потрібна щомісячна допомога у понад $3 млрд — глава ЄБРР

Постійна фінансова підтримка України стане для США та Європи випробуванням, але її необхідно продовжувати.

Україна потребує постійної фінансової допомоги від міжнародних партнерів та організацій, оскільки війна проти Росії завдає економіці країни величезних збитків і загрожує їй колапсом. Для того, щоб цього не сталося, Київ щомісячно повинен отримувати в бюджет близько $3 - 3,5 млрд. Такі цифри у розмові з Foreign Policy назвала президентка Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо

За її словами, незважаючи на те, що Європа та США самі потерпають від економічних труднощів, вони повинні бути єдиними та рішучими у своїй підтримці України. Рено-Бассо вважає, що союзники мають обговорити сценарій довготривалої війни і напрацювати механізми допомоги Києву. 

«Дуже важливо продовжувати надавати підтримку Україні. Потрібно близько $3 - 3,5 мільярдів на місяць. Інакше, я думаю, економіка країни завалиться. Їм потрібна зовнішня допомога на всіх рівнях щодо бюджету, розвитку інфраструктури, реальної економіки, щоб підтримувати країну саме так, як це потрібно під час війни», —  сказала президентка ЄБРР.

Також Рено-Бассо прокоментувала нещодавню заяву Європейської комісії, яка оцінила повоєнне відновлення України в $349 млрд. На її думку, ця цифра не є остаточною і зростає з кожним днем, оскільки бойові дії тривають, як і бомбардування цивільної інфраструктури з боку окупантів.

«Дуже важко назвати остаточну цифру, оскільки вона повністю залежить від сценаріїв війни. І ми бачимо, що в районах, де дуже активні бойові дії, рівень руйнувань зростає. Це дуже важко порахувати. Я бачила багато подібних цифр, від 700 до 200 або 300 мільярдів доларів», — сказала Рено-Бассо. 

Читайте також: ЄБРР погіршив прогноз щодо відновлення економіки України

Раніше в НБУ припустили, що інфляція цього року може бути меншою, ніж очікувалось

Де взяти гроші на старт відбудови України, якщо поки не вдасться відсудити їх у агресора або це потребуватиме дуже багато часу? Гроші на будівництво могли б дати, приміром, іноземні благодійники. Але вони точно не терпітимуть наших корупціонерів. Про те, що з цим робити, читайте у статті Людмили Сімонової «Іноземні благодійники готові відбудовувати Україну, але платити «відкати» корупціонерам — ні!».