UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що Україна пропонує країнам Африки на противагу російській групі «Вагнера»

Глава МЗС Дмитро Кулеба, каже що «Вагнер» – це інвестиції у небезпеку Африки

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба визнав, що протидія російському впливу в таких місцях, як Африка, де зв'язки з Росією тягнуться ще радянських часів, залишається складним завданням. Незважаючи на це Україна прагне розширити коло країн на Африканському континенті, які б стали партнерами та союзниками. 

«На відміну від Росії, ми хочемо інвестувати в Африку те, що принесе користь і їм, і нам, тому що найбільша інвестиція Росії в Африці – це [група найманців] «Вагнер». А це інвестиція в небезпеку Африки», – сказав Кулеба в інтерв’ю Reuters, яке було опубліковане 10 серпня.

За словами міністра, під час візитів до африканських країн він намагається протиставити цілі України цілям Росії. На противагу російській групі найманців «Вагнер» Кулеба пропонує інвестиції та співпрацю в таких сферах, як освіта, будівництво та діджиталізація.

Читайте також: Росія пропонує Африці безкоштовне зерно, вдаючи, що розв’язує проблему, яку вона сама й створила – Боррель

Нагадаємо, що Кулеба за час повномасштабного вторгнення Росії здійснив три візити до Африки, під час яких відвідував по кілька країн. 

Перше африканське турне глави МЗС відбулося в жовтні 2022 року (Сенегал, Кот-д‘Івуар, Гана та Кенія), друге – в травні (Марокко, Ефіопія, Руанда, Мозамбік та Нігерія), а третє – у липні, коли Росія вже вийшла із зернової угоди й над низкою бідних країн Африки насунулась тінь голоду, оскільки блокада українських портів зменшила кількість зерна на світовому ринку та підняла його ціну.

Читайте також: Експорт агропродукції з України: зросла частка ЄС та Азії, а Африки – знизилася

За даними Financial Times, Росія намагається заблокувати експорт українського зерна, щоб замістити його на світовому ринку (у тому числі в Африці) своїм експортом. Нагадаємо, за словами Дмитра Кулеби, глава російського МЗС Сєргєй Лавров рухається Африкою «за його слідами».

Росія позиціонує себе як захисницю інтересів колишніх колоній і фальшиво вдає, нібито вона – великий друг африканського континенту. В цій позиції Кремля немає ні краплі щирості. Яким чином Росія прагне використати країни Глобального Півдня у власних егоїстичних інтересах – розібрав Петро Герасименко у статті «Африканські ігри Путіна: Лукавий московський антиколоніалізм» на ZN.UA.