Зростання офіційного курсу долара відразу на 25% на разі не матиме кардинального впливу на ціну на пальне, однак подальшого очікуваного зниження ціни на бензин не буде, заявив експерт, директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.
“Розрахунок на базі формули держрегулювання показує, що поточні ціни на заправках мають всі шанси втриматися без підвищення. Цьому буде також сприяти й зниження світових цін на нафту й нафтопродукти, яке спостерігається у липні”, - написав він в своєму Facebook.
При чому Куюн зазначив, що його ранковий прогноз можливого зростання вартості пального при наявних котируваннях курсу валют на +10 грн/л до цін бензину та дизпального та 5 грн на скрапленому газі базувався на основі середніх митних цін на бензин та дизпальне у липні та більше стосувався прибутків імпортерів.
“Зросте не ціна на стелах АЗС, а закупівельна вартість у імпортера. Що буде далі. Нажаль, про очікуване зниження доведеться забути. Фактично валютне коригування з’їсть надмаржу трейдерів. Та, схоже, не тільки”, - зазначив він.
Зокрема експерт прогнозує, що ціна на скраплений газ може стабілізуватись на поточних позначках (30 грн/л), адже валютний фактор по ньому вдарив найменше. А от бензин в межах 52 грн/л не утримається.
“Діапазон 55-57 грн/л більш вірогідний”, - зазначає Куюн, та додає, що багато буде залежати від дій уряду.
У свою чергу в Національному банку заявили, що корекція офіційного курсу гривні призведе до зростання загального рівня інфляції на 2-3 пункти, а для пального зростання буде 0,6-0,8 в.п.
Як зазначив на брифінгу заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, вищий офіційний курс означає, що імпортери купуватимуть валюту "дорожче", а відтак закладатимуть це у кінцеві ціни товарів.
Зазначимо, що ціна на бензин А-95 на заправках Київської області коливалась від 50 до 52 гривень за літр, дизель продавали в діапазоні від 53 до 57 гривень, а скраплений газ по 30-33 гривні за літр.
До листопада ми матимемо інфляцію у 75%, обмінний курс у 45 гривень за долар, неймовірні борги та стрімке скорочення валютних резервів. Але в уряді досі не визнають, що в нас серйозні проблеми з економікою. Юлія Самаєва розказує про це у статті «Економіка воєнного часу чи економіка кризи?».