UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сфера культури і туризму втратила від локдауну 2% ВВП

В результаті обмежень за 5 років галузь може втратити 10% ВВП.

Втрати бізнесу сфери культури, креативних індустрій і туризму з березня місяця склали 2% ВВП або 83 млрд грн. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Він прогнозує, що в такій ситуації сфера культури і туризму втратить протягом 5 років 10% ВВП.

За його словами, з березня турпотік в Україні впав на 75%, в результаті чого галузь втрачає в цілому 1 045, 66 млн. грн за вихідні.

"Падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 вікенд - 119,77 млн. грн", - зазначив Ткаченко.

Кінотеатри, за його словами, втратили 39% відвідувачів, а середні втрати доходу за одні вихідні - 17,13 млн. грн.

"Культура і креативні індустрії (без ІТ і кіномережі) - втрата 50% доходу через обмеження на проведення заходів і вхід в установи, втрата платоспроможності. Середні втрати доходу за 1 вікенд - 324,16 млн. грн", - пише міністр.

У зв'язку зі сформованою ситуацією Мінкульт готує пропозицію щодо режиму фінансових компенсацій.

"У МКІП вже готуємо наші пропозиції в Кабмін щодо режиму фінансових компенсацій. Будемо апелювати до європейського досвіду, тому що введення локдауну там передбачало фінансові компенсації від держави суб'єктам господарювання (в тому числі і самозайнятого) на період простою", - написав Ткаченко.

Читайте також: Львів судитиметься з Кабміном через карантин вихідного дня

Як повідомлялося, з 14 листопада в Україні ввели карантин "вихідного дня".

В рамках "карантину вихідного дня" кафе, ресторани, бари та інші заклади громадського харчування не можуть приймати відвідувачів. Дозволено працювати тільки "на винос". Крім того, в зазначений період заборонено роботу ТРЦ і інших розважальних центрів. Заборонено роботу спортзалів і фітнес-центрів.

Заклади культури також не працюватимуть в рамках "карантину вихідного дня". Винятком стануть лише суб'єкти господарювання, які займаються кіновиробництвом. Заборонено роботу суб'єктам господарської діяльності та побутового обслуговування.

Також у МОЗ прогнозують, що складний період щодо коронавірусу триватиме до квітня 2021 року.