UA / RU
Підтримати ZN.ua

Щорічні втрати України від нелегальних схем з лісом перевищили 2 мільярди гривень

Держлісагентству складно оцінити реальні обсяги вирубок.

Державне агентство лісових ресурсів оцінює щорічні збитки України від нелегальних схем з вирубкою та реалізацією лісу не менше 2,2 млрд гривень в рік.

Однак відомству складно "намалювати" всю картину того, що відбувається в галузі, повідомила в. о. голови Гослесагентсвта Юшкевич Христина в інтерв'ю виданню Аgravery.

"Від так званих "тіньових" угод в лісовій галузі держава в середньому втрачає 2,2 млрд гривень в рік. Ми не знаємо, що реально відбувається в галузі, оскільки лісами керує кілька відомств - Держлісагентству належить 73%, Міністерству оборони, Мінприроди та обласним радам - 27% лісових масивів", - сказала вона.

Що стосується офіційної статистики, то вона наступна: "Якщо взяти офіційні цифри експорту, то в минулому сезоні він був найменшим за останні роки - 1,6 млн куб. м ділової деревини, при цьому 12,3 млн куб. м деревини йде на внутрішній український ринок", - додала вона.

Законом України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" з 1 січня 2017 року введено повну заборону на експорт лісоматеріалів в необробленому вигляді. Строк дії мораторію – 10 років.

Детальніше про проблеми лісівництва і лісокористування читайте в матеріалі Андрія Бобка "Лісовій справі терміново потрібне оздоровлення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".