UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ вимагає погоджувати позови проти ексвласників Приватбанку — ЗМІ

Керівництву "Приватбанку" висунули ряд претензій.

Служба безпеки України обурилася тим фактом, що керівництво націоналізованого "Приватбанку" не погоджує з відомством свої дії щодо подання нових позовів проти колишніх власників банку (Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова - ред.) в іноземних юрисдикціях.

Лист на адресу керівництва "Приватбанку" від 17 грудня 2019 підписав заступник голови СБУ Володимир Горбенко.

"Встановлено, що представники банківських установ ініціюють позови до іноземних юрисдикцій і міжнародних арбітражів по стягненню збитків та притягнення до відповідальності осіб, дії яких спричинили доведення банку до неплатоспроможності, - йдеться в листі СБУ до "Приватбанку". - Вважаємо за необхідне забезпечити обов'язкову координацію позовної роботи банківських установ у міжнародних юрисдикціях із Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою України та попередньому погодженні позовів, що подаються до судів за межами території України, із зазначеними органами. До такого попереднього узгодження прошу утриматися від подання нових позовів".

В СБУ підтвердили, що такий лист дійсно направляли до "Приватбанку", передає "Радіо Свобода".

"З урахуванням зазначених норм чинного законодавства, подання позовів до міжнародних арбітражів може в певних випадках негативно вплинути на здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні про вчинення злочинів у банківській сфері", - йдеться в листі, в якому Служба безпеки України посилається на 90 статтю Кримінального процесуального кодексу.

Служба безпеки не має ніяких повноважень, щоб просити і вимагати, щоб узгодити з ними будь-які міжнародні позови, аналізує юрист громадської організації "Центр протидії корупції" Олена Щербань.

"Стаття КПК, на яку посилаються в листі СБУ, говорить лише про те, як оцінювати рішення міжнародних судів, і не стосується будь-якого порядку подання позовів та інших дій, - каже юрист. - Цей лист можна навіть оцінити як грубе втручання в діяльність суб'єкта господарювання і тиск. І взагалі, така практика і вимоги з боку служби порушують чинне законодавство і Конституцію".

Як повідомлялося, шостий апеляційний адміністративний суд Києва призупинив 19 грудня слухання апеляційної скарги НБУ, КМУ та Приватбанку на рішення Окружного адміністративного суду про скасування націоналізації банку.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні знакових проваджень, пов'язаних з "Приватбанком".

Детальніше про значення результатів цих засідань для України і необхідності пошуку політичних рішень проблеми читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Час рубати!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".