UA / RU
Підтримати ZN.ua

СБУ пропонує прискорити перехід до "зелених аукціонів"

В СБУ побачили загрозу для енергосистеми від зростання частки відновлювальних джерел енергетики.

Служба безпеки України звернулася до народних депутатів України з проханням впровадити модель проведення "зелених аукціонів" для недопущення дисбалансу в об'єднаній енергосистемі України через велику кількість виробників електроенергії з поновлюваних джерел енергії. Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на лист глави СБУ Івана Баканова спікеру Ради Дмитру Разумкову.

У СБУ зазначають, що за рік частка поновлюваних джерел енергії збільшилася більш ніж в 2 рази до 3,6% у загальній частці виробництва електроенергії, що призвело до збільшення витрат на виплату виробникам за "зеленим тарифом".

"За прогнозами Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, в 2020 році (виробництво електроенергії ВДЕ - ред.) складе близько 9 млрд кВт-год електроенергії, а сума виплат виробникам за "зеленим тарифом" складе понад 47 млрд гривень (без ПДВ), з яких 40 млрд гривень для станцій, що введені в експлуатацію до 31 грудня 2019 року, а обсяг додаткової надбавки таким виробникам до ринкової ціни на електроенергію в 2020 році перевищить 30 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

В СБУ додали, що неконтрольований розвиток ВДЕ при відсутності високоманеврених і регулюючих потужностей призведе до дисбалансу об'єднаної енергосистеми і може призвести до аварійних ситуацій в енергосистемі.

СБУ пропонує: прискорити перехід до "зелених аукціонів"; надати оператору системи передачі додаткові можливості для забезпечення операційної безпеки ОЕС; заборонити видачу техумов для підключення до енергосистеми об'єктів ВДЕ, які перешкоджають видачі потужностей діючими видами генерації.

Читайте також: Альтернативна енергетика успішно перетворилася на схему "розпилу і відкату" – експерт

Раніше повідомлялося про плани Міненерго зупинити три енергоблоки АЕС на користь Ріната Ахметова.

"Зелений" тариф - причина подорожчання на 25% тарифів на електроенергію, яке в основному торкнеться середніх і малих підприємств, приєднаних до мереж обленерго. Детальніше читайте у статті Вікторії Ільченко "Тарифи "зеленої генерації" сплатить бізнес" і в матеріалі Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.