Служба безпеки України (СБУ) почала перевірку дій посадових осіб ПАТ "Дніпроазот", які стали причиною дефіциту в країні рідкого хлору - основного реагенту для очищення води до стану питної, і пошуку постачальників імпортного хлору. Про це повідомляє прес-центр СБУ на своїй сторінці в Facebook.
Наголошується, що дефіцит рідкого хлору створив умови для збою у роботі об'єктів життєзабезпечення населення та небезпеку для здоров'я людей.
"З 15 червня 2018 адміністрацією ПАТ "Дніпроазот" в порушення договірних зобов'язань і без попереднього повідомлення припинені виробництво та відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, що робить неможливим знезараження питної води, що створює загрозу виникнення масових отруєнь та поширення епідемій", - йдеться в повідомленні.
Також СБУ перевіряє обґрунтованість збільшення в кілька разів вартості реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача.
За результатами перевірки слідчими СБУ буде прийнято рішення про кваліфікації за Кримінальним кодексом України дій осіб, причетних до створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації.
Повідомлялося, що на підприємстві "Дніпроазот" (єдиний постачальник хлору для очищення води в Україні) повідомили, що готуються до запуску виробництва хлору: щоб вийти на необхідний обсяг роботи їм потрібно не більше трьох діб.
Раніше Антимонопольному комітеті України заявили, що можуть оштрафувати "Дніпроазот" на 10% від доходу за останній звітний рік за відмову продавати свою продукцію, зокрема хлор.
Єдиний виробник рідкого хлору в Україні - підприємство "Дніпроазот" - заявив про готовності відновити виробництво хлору за умови підвищення цін.
Нагадаємо, що найскладніша ситуація з наявністю хлору для очищення води склалася в чотирьох обласних центрах: у Харкові, Кропивницькому та Запоріжжі. В Києві залишилося хлору на місяць.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Верховної Ради заявив, що хлор в країні буде, а "Дніпроазот" зобов'язаний купувати газ за ринковою вартістю. Глава уряду зазначив, що дешевше газу немає, і держава не може продавати газ дешевше, ніж його вартість.