Реалізація стратегії розвитку "Нафтогазу України" може забезпечити приріст ВВП України більш ніж на 7% і збільшити доходи бюджету більш ніж на $ 8 млрд. Про це заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, повідомили в прес-службі компанії.
Ця стратегія передбачає збереження "Нафтогазу" як потужної вертикально-інтегрованої компанії. Як приклад здатності таких компаній формувати ринок Коболєв привів створення в Україні ринку послуг гідророзриву пласта. Завдяки тому, що "Нафтогаз" створив новий значний попит на ці роботи, вартість таких операцій за останній час зменшилася в 3-4 рази, що зробило їх доступними для інших учасників ринку, сказав він.
"Де гарантія, що "Нафтогаз" не стане українським "Газпромом"? По-перше, це впровадження корпоративного управління за стандартами ОЕСР з незалежною ефективною наглядовою радою. По-друге, на відкритому ринку ефективним інструментом контролю державної компанії є конкуренція з боку приватних учасників ринку. Нарешті, всі можливості для ефективного контролю створює підготовка "Нафтогазу" до виходу на IPO, оскільки стандарти публічної компанії вимагають повної відкритості та прозорості", - зазначив Коболєв.
За його оцінкою, потенційні доходи бюджету від часткового IPO "Нафтогазу" можуть скласти близько $ 10 млрд.
Крім того, за словами Коболєва, до кінця 2020 р. Україна може стати експортером газу завдяки зростанню власного видобутку. Зокрема, як очікують в "Нафтогазі", за підсумками 2017 р. видобуток газу в Україні може зрости на 600 млн кубометрів порівняно з 2016 р.
Нагадаємо, як розповів Андрій Коболєв в інтерв'ю DT.UA, концпепция корпоративного розвитку "Нафтогазу", офіційно відправлена в Кабмін у червні, включає в себе потенційне IPO компанії.
IPO (Initial Public Offering) - процедура публічного розміщення акцій акціонерного товариства для необмеженого кола інвесторів. При розміщенні акцій компанія стає публічною.
Детальніше про концепцію корпоративного розвитку НАК "Нафтогаз" читайте у інтерв'ю Андрія Коболєва в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".