UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Роснефть" може потонути в боргах цього року – Die Welt

Енергетичний гігант Росії повинен заплатити 19,5 мільярдів доларів боргів у цьому році.

Одна з найбільших нафтових компаній Росії "Роснефть" потопає в боргах через санкції, які Захід ввів проти неї і її голови Ігоря Сєчіна.

Про це пише німецьке видання Die Welt, нагадуючи, що європейські і американські банки відмовляють російським компаніям в кредитуванні. Тож рефінансувати міжнародні боргові зобов'язання "Роснефть" не може. В цей же час, корпорації треба виплатити в 2015 році 19,5 мільярдів доларів.

За словами аналітика "Сбербанка" Валерія Нестерова, компанію Сєчіна чекає дуже тяжкий рік, тому що санкції найбільше діють на неї. Аби уникнути катастрофи, їй доводиться шукати гроші деінде.

Найбільшим джерелом фінансування "Роснефти" стала держава. Однак компанія вже використала цей варіант, продавши в середині грудня державі внутрішні рублеві облігації на суму близько 10 мільярдів доларів. Операція дуже сумнівна, оскільки не зрозуміло, як енергетична компанія буде обслуговувати ці зобов'язання. Оглядач пише, що цей продаж став однією з причин для катастрофічного обвалу рубля 15-16 грудня, який в пресі назвали "Чорний понеділок" і "Чорний вівторок".

Ще однією надією "Росневти" став Китай. Але поки ніяких домовленостей у компанії немає. Західні партнери російського виробника нафти теж відмовляються допомагати йому через санкції. Зокрема ExxonMobil була змушена заморозити співпрацю з "Роснефтью" в Арктичному шельфі.

Також на труднощі російської компанії через санкції і обвал ціни на нафту на світовому ринку ще не відреагувала британська компанія BP, яка є другим найбільшим інвестором для "Роснефти" після держави.

В першому кварталі року британська сторона отримала від російського партнера трохи більше мільярда доларів за борговими зобов'язаннями. Тому поки що дивиться на перспективу подальшої співпраці позитивно. Однак оглядач зауважує, що фінансові підсумки BP складає зазвичай в лютому. Тому позиція компанії щодо російського партнера може сильно змінитися. Тим часом "Роснефть" заморожує ряд проектів через брак коштів. Реалізація цих проектів припинена на п'ять-сім років. Раніше найбільша нафтокомпанія Росії відклала освоєння арктичного шельфу через санкції, згідно з якими "Роснефть" позбулася доступу до західного фінансування і технологій для розробки шельфу і важкодобувної нафти.