UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російсько-українське підприємство зі створення Ан-124 буде запущено найближчим часом, - Медведєв

Тема українсько-російського співробітництва в галузі літакобудування обговорювалася вже не раз. У липні Росія і Україна домовилися про спільне підприємство з виробництва літаків, а вже в серпні Росія заявила про намір відмовитися від співпраці.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розраховує, що спільне підприємство з виробництва Ан-124 почне діяти найближчим часом.

"Зараз у нас завершується робота зі створення спільного підприємства, що стосується Ан-124. Сподіваюся, ми запустимо виробництво найближчим часом", - сказав Медведєв на спільній з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим прес-конференції в Калузі.

Медведєв підкреслив, що в ході переговорів з Азаровим обговорювалася поточна ситуація, намічалися плани на майбутнє. "Ключова тема - промислова кооперація в наукомістких галузях", - підкреслив російський прем'єр.

Нагадаємо, раніше генконструктор російського Авіаційного комплексу ім. Ільюшина Віктор Ліванов заявив, що Росія може займатися доопрацюванням українських літаків Ан-124 "Руслан" без дозволу "Антонова".

Ліванов розповів, що в Авіаційні правила прийнята поправка, згідно з якою російські конструкторські бюро можуть отримати право розробника на літак імпортного виробництва, якщо не вдається домовитися з власником інтелектуальних прав літака.

"Фактично можна почати допрацьовувати Ан-124 вже зараз - залишилися невеликі нюанси, які ми повинні вирішити з Міноборони. І ми, я думаю, виграємо конкурс по "Русланам". Починається відродження військово-транспортної авіації Російської Федерації, яка була втрачена з розвалом Радянського Союзу", - заявив Віктор Ліванов.

У серпні про намір Росії відмовитися від співробітництва з Україною в рамках спільних проектів в авіабудуванні заявив віце-прем'єр уряду РФ Дмитро Рогозін, хоча 17 липня Росія і Україна домовилися про створення спільного підприємства з виробництва літака Ан-124 "Руслан".

Ан-124 є найбільшим серійним транспортним літаком у світі, що не має аналогів за максимальною вантажопідйомністю. !zn

Читайте також:

Росія збирається допрацьовувати українські літаки Ан-124 "Руслан" без згоди "Антонова"

Росія і Україна домовилися про спільне виробництво Ан-124

Україна готує серійне виробництво модернізованого "Руслана"

zn
Літакобудування як розмінна монета