У минулому році російська влада витратила на утримання Криму 125 млрд рублів, в цьому виділить ще як мінімум 100 млрд, пише російська "Независимая газета".
Видання цитує директора регіональної програми російського Незалежного інституту соціальної політики Наталію Зубаревич, згідно з данними якої загальні доходи бюджету "російського" Криму 159 млрд руб, із яких 125 млрд - трансферти из федерального бюджету.
"З таким розрахунком рівень дотаційності Криму - 80%. Але Криму залишають ще податок на додану вартість, який за законом має йти у федеральний бюджет. З урахуванням цього дотаційність Криму - 85%. Це можна порівняти з двома територіями Росії - з Інгушетією, рівень дотаційності якої 87%, і з Чечнею (82%). Дотаційність Севастополя 70%. Рівно стільки ж у Дагестану", - пояснює експерт.
НГ перераховує "досягнення" окупаційної влади: в уряді РФ заявили, що пенсії в Криму збільшені в два рази, зарплати бюджетників - в середньому більш ніж у два рази. Крім того, в регіоні заявили про введення обов'язкового медстрахування, але де-факто надання медичної допомоги "за загальноросійським стандартам" розпочнеться лише з 2016 року - зараз для цього нібито не вистачає кваліфікації кадрів і технічного оснащення.
"Всі інші зусилля можна віднести лише до паперовій роботі", - пише НГ.
У найближче десятиріччя півострів навряд чи стане самодостатнім, вважає фінансовий аналітик холдингу "Фінам" Тимур Нігматуллін.
"Транспортна ізоляція до закінчення будівництва моста через Керченську протоку буде погіршувати ситуацію. У складі України з материка надходило 80% споживаної прісної води, 65% газу, 70-90% продуктів харчування і близько 75% електроенергії", - нагадує він.
Після анексії Криму російські власті почали поповнювати свої резерви, у тому числі за рахунок так званої "націоналізації", відбираючи підприємства у їхніх українських власників. З весни 2014 року в Криму і Севастополі під "націоналізацію" потрапило близько 480 організацій, в тому числі "Чорноморнафтогаз" і ключові інфраструктурні компанії, підрахували журналісти. Так званий "голова Криму", Сергій Аксьонов заявив, що в цілому в республіці націоналізовано близько 250 об'єктів, "переважна більшість з яких нібито є майном Ігоря Коломойського.