В Росспоживнагляді раптово в черговий раз "виявили" погіршення якості грузинського алкоголю, що поставляється в Росію.
Зокрема, у відомстві повідомили, що з 2014-го по 2018 рік, за даними служби, в 2,9 рази - до 203 тисяч літрів - зросла кількість грузинського алкоголю, не відповідного вимогам. Через це відомство посилило контроль за якістю грузинської продукції.
За даними відомства, з 2014 по 2018 рік кількість продукції, яка не відповідає вимогам, збільшилась у 2,9 рази. У минулому році вона склала 203 000 літрів. Йдеться про вина виробництва АТ "Багратіоні-1882", ТОВ "Болеро енд Компані", ТОВ "Кахетинське традиційне виноробство", ТОВ "Бадагоні", ТОВ "Будинок грузинського вина", ТОВ "Корпорація грузинське вино", ТОВ "Компанія грузинських вин і алкогольних напоїв" та ТОВ "Батоно", повідомило російське відомство. Всі партії зазначеної продукції не допущено до ввезення в Росію. Однак до інциденту з депутатом російської Держдуми, через самовпевнену поведінку якого почалися антиурядові протести в Тбілісі, питання про неякісні вина не піднімалися. Подібне вже було в роки конфліктів між Грузією і Росією.
Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ, який заборонив російським авіакомпаніям польоти в Грузію з 8 липня. З цього ж дня грузинські перевізники також не зможуть здійснювати перельоти в Росію. Наступного дня Мінтранс заборонив польоти грузинських авіакомпаній в Росію з 8 липня. На думку експертів, через обмеження втрати російських авіакомпаній можуть скласти від 2,3 млрд. до 3 млрд. рублів.
Припинення авіасполучення з Грузією може залишитися єдиною обмежувальної мірою Росії. У той же час, якщо заборона торкнеться і грузинського експорту в Росію, збитки країни може перевищити $ 1 млрд. і торкнутися сотен тисяч грузинських громадян.
У Грузії з 20 червня проходить хвиля протестів проти влади. За оцінками Міністерства охорони здоров'я Грузії, під час зіткнень постраждали 240 осіб, поліція повідомляла про понад 300 затриманих. Приводом для виступів став інцидент з депутатом Держдуми Сергієм Гавриловим, який повинен був виступати на засіданні Міжпарламентської асамблеї православ'я, президентом якої він є. Депутат, відкриваючи засідання, сів у крісло спікера грузинського парламенту. Це викликало невдоволення у представників різних грузинських політичних сил.
Депутат Держдуми РФ Сергій Гаврилов виступав за відокремлення грузинських Абхазії і Південної Осетії. За даними грузинської опозиції, він воював за Абхазію проти Грузії в 1992-1993 роках.