UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська економіка переходить від рецесії до стагнації – економіст

Головний економіст ЄБРР вважає, що Москві доведеться серйозно скорочувати витрати, зокрема на армію.

Росія дарма тішить себе першим незначним зростанням економіки після тривалого падіння. Адже перспективи суттєвого економічного відновлення для неї примарні.

В цьому, як пише Radio Free Europe Radio Liberty, переконаний головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку Сергій Гурієв.

В Москві заявляють, що економіка РФ почне оговтуватися від рецесії вже наступного року, а в російському міністерстві економіки навіть дали прогноз, що в 2017-му зростання становитиме 0,8%, хоча цей рік завершиться скороченням на 0,2%.

Але Гурієв переконаний, що це не ознаки відновлення, а "перехід від рецесії до стагнації".

"Падіння ВВП закінчилося і перейшло до нульового чи незначного повільного зростання", - сказав він, додавши, що Москві не варто розраховувати на кращі показники, ніж ріст ВВП на 1% за рік.

"Саме такий процес економісти і називають стагнацією", - додав Гурієв.

При цьому він зауважив, що становище простих росіян залишиться складним, тому що уряду доведеться скорочувати свої витрати через втрату доходів від продажу нафти, яка лишається головним російським експортом. Скорочення державних видатків також означає зменшення вливань в економіку через урядові контракти, що сприятиме закріпленню низької економічної активності.

"Російській владі доведеться серйозно скоротити витрати, що відіб'ється на всіх областях бюджету включно з витратами на оборону. Насправді зараз вже тривають дискусії на тему великого скорочення державної програми модернізації озброєнь", - сказав Гурієв.

Нещодавно експерти повідомили про падіння економіки Росії нижче дна. У доповіді особливо наголошується на скороченні роздрібного товарообігу, який за січень-червень 2016 року скоротився на 3,1%. Щодо середнього рівня 2014 року, товарообіг в роздробі впав на 15%, наблизившись до рівнів 2008 року.

Детальніше про стан російської економіки читайте у статті Олексія Їжака "Спекотне і дощове літо в обложеній фортеці" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".