UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни заборгували банкам рекордні 11,7 млрд доларів – Rzeczpospolita

Кількість безповоротних кредитів у Росії за рік зросла на 52%.

Через обвал курсу рубля у співвідношенні з доларом США росіяни погрузли в боргах. Кількість безповоротних кредитів цього року, як валютних так і рублевих, зросла на 52%. Тож банки згодні йти боржникам на зустріч, аби вони виплатили хоч якусь суму, – пише сьогодні польське видання Rzeczpospolita.

"Ми хочемо піти на зустріч боржникам і дати їм можливість сплатити кредити у валюті за курсом минулого року", - пояснив Павло Міхміль з колекторської фірми PKB.

При цьому ситуацію на ринку кредитування він назвав "кошмарною". Російські колектори сподіваються, що справи з курсом долара і євро в країні покращаться через рік.

"Якщо макроекономічні умови будуть такими ж, як в часи кризи 2008-2010 років, то через рік можна буде чекати покращення ситуації з боржниками. Якщо ж геополітична криза буде далі тиснути на економіку, то і сплата кредитів теж буде ускладнена ще більше", - пояснила голова колекторської фірми SKK Олена Доучаєва.

Станом на листопад цього року росіяни заборгували банкам 652,3 мільярдів рублів, що дорівнює 11,7 мільярдів доларів. Це найвищий показник з 2009 року. Раніше МЗІ Росії повідомляли, що "Сбербанк" більше не видає кредити через обвал рубля. Однак трохи згодом банк спростував зупинку кредитування.

"Незважаючи на підвищену волатильність на фінансових ринках і екстрене підвищення ключової ставки ЦБ, Сбербанк продовжує кредитування клієнтів - як фізичних, так і юридичних осіб", - сказано в релізі банку.

15 грудня Центробанк Росії підвищив ключову ставку до 17%, щоб зміцнити рубль. Експерти та учасники ринку вважають це не дуже продуманим кроком. Багато припускають, що така процентна може зруйнувати частину економіки Росії.