UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія затягує час тристоронніх переговорів про транзит газу — "Нафтогаз"

РФ потрібно час для будівництва "Північного потоку".

Не існує яких-небудь причин не призначати дату наступної тристоронньої зустрічі з підписання нової угоди про транзит російського газу через Україну в ЄС, РФ просто затягує час для будівництва "Північного потоку-2". Про це написав у Facebook виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Якщо російська сторона чекала результати парламентських виборів для наступного раунду тристоронніх зустрічей з транзиту з 2020 року, то ці результати вже зрозумілі. Не буде ОПЗЖ ("Опозиційна платформа - За життя" - ред.) у коаліції і не буде Бойко прем'єром. Мрії не завжди збуваються. Тому немає причин вже зараз не призначати дату наступної тристоронньої зустрічі", - заявив він.

"Звичайно, якщо російська сторона займає конструктивну позицію щодо продовження транзиту, а не просто виграє час для продовження будівництва "Північного потоку-2" і повного припинення транзиту через Україну", - додав Вітренко.

За його словами, перед наступною зустріччю необхідно провести консультації на технічному рівні з "Газпромом" і фахівцями Єврокомісії для підготовки проекту операторської угоди та обговорення варіантів бронювання потужностей між "Газпромом" і оператором української ГТС або контракту на своп газу між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Вітренко наголосив, що тоді тристороння зустріч на політичному рівні буде мати шанс завершитися підписанням угод.

Як повідомлялося, чергові консультації тристоронніх переговорів щодо транзиту газу за участю Росії, України і Єврокомісії можуть відбутися в другій половині вересня.

21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, ближче до кінця переговорів Україна отримала пропозицію про умови та обсяги транзиту, котру слід у найближчі два місяці обговорити з Кабміном.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Шефчович пропонував провести черговий раунд переговорів травні, однак росіяни відмовилися.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".