UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія укріпила позицію в ОПЕК після спалаху коронавірусу

Країни-учасники вирішили скоротити випуск нафти, але потрапили в залежність від РФ.

ОПЕК погодилась у четвер, 5 лютого, скоротити випуск нафти додатково на 1,5 мільйона барелів на день у другому кварталі 2020 року, щоб підтримати ціни, які постраждали внаслідок спалаху коронавірусу. Росія, як один з найвпливовіших членів організації, ще не надала свою відповідь, тим самим зробивши інші країни залежними від себе, пише Reuters.

Прогноз попиту на нафту не справдився після початку епідемії коронавірусу. Це призвело до найбільших скорочень з часів кризи 2008 року. Нинішні прогнози значно зменшили попиті, оскільки у світі довгий час були закриті фабрики, люди відсторонені від подорожей та інша ділова активність сповільнилася.

Саудівська Аравія підштовхує ОПЕК та її союзників, включаючи Росію, до скорочення видобутку нафти до 1,5 мільйона баррелів за другий квартал 2020 року та скорочення на 2,1 мільйона баррелів до кінця 2020 року.

Іранський міністр Біджан Зангане, який виступав на зустрічі міністрів в ОПЕКу Відні, також заявив, що хоче аби держави, що не входять до складу ОПЕК, внесли скорочення до 500 тисяч бар.

Ер-Ріяд, найбільший виробник Організації країн-експортерів нафти, та інші члени ОПЕК намагаються переконати Росію підтримати цей крок. Досі Москва заявляла, що підтримує продовження угод, але не нове скорочення.

Міністр фінансів Росії, Антон Силуанов заявив, що Росія готова до можливого падіння цін на нафту. За його словами, РФ є ключовим гравцем в угоді про скорочення поставок нафти у світі та що з Москвою домовленості ще не досягнуто. Він не сказав, яким може бути рішення Росії стосовно пропозиції ОПЕК щодо подальшого скорочення видобутку нафти.

Раніше повідомлялось, що Росія відмовилась підтримати Саудівську Аравію в ОПЕК щодо скорочення видобутку нафти.