UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія попросить Лагард не давати Україні новий транш МВФ

Москва наполягає на тому, що виділення грошей Україні не має підстав і створює для фонду "небезпечний прецедент".

Російська сторона буде голосувати проти при розгляді питання про виділення Україні чергового кредитного траншу від МВФ, заявив міністр фінансів РФ Антон Силуанов 12 вересня.

"Ми сьогодні дамо всі необхідні розпорядження нашого представника у Міжнародному валютному фонді про те, що при розгляді питання про надання траншу кредиту Міжнародного валютного фонду Україні ми будемо голосувати проти цього рішення, оскільки вважаємо, що воно прийнято не у відповідності з діючими правилами", - цитує "Інтерфакс-АФІ" слова міністра на брифінгу.

Силуанов також повідомив, що вже сьогодні позиція РФ буде донесена до МВФ у вигляді листа голові фонду Крістін Лагард. За його словами, висновок про виконання Україною всіх вимог МВФ є безпідставним, і створює умови для створення аналогічних прецедентів і надалі.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня.

Читайте також: Україна подасть позов проти Росії до Міжнародного суду ООН

Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) та обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

30 травня Голосіївський суд Києва заморозив виплату "боргу Януковича".

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів за кредитом, наданим РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, в свою чергу, заявив, що накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього. За його словами, рішення української сторони не порушує норм міжнародного законодавства, оскільки рішення про мораторій було прийнято з урахуванням об'єктивних обставин, а також національних інтересів України і "специфічної природи" кредиту, наданого РФ уряду Януковича.