Російська влада, що досі заперечувала можливість зниження видобутку нафти заради зростання цін на неї, прийшла до думки, що нинішня ситуація все ж впливає на економіку РФ, тому змушена просити ОПЕК вплинути на ціни нафтових котирувань.
В першу чергу, Росія має намір об'єднатися з Венесуелою і запропонувати ОПЕК знизити видобуток нафти, повідомляє "Комерсант" з посиланням на джерела в уряді Росії.
"Такі думки були і раніше, але особливої підтримки не отримували, ситуація змінилася минулого тижня", - говорить один зі співрозмовників видання, посилаючись на нещодавній візит до Москви голови МЗС Венесуели Рафаеля Раміреса.
Глава Міненерго РФ Олександр Новак підтвердив, що обговорював з ним ситуацію на світових ринках.
"Зниження нафтових котирувань дуже впливає на економіку Росії і Венесуели. Очевидно, що ситуація зараз в руках ОПЕК", - анонімно визнаються в уряді РФ.
Росія шукає підхід в ОПЕК
Джерела, близькі до уряду РФ, кажуть, що на переговорах лобіюватимуть скорочення видобутку в 2015 році приблизно на 15 млн тонн. Але так як в односторонньому порядку ОПЕК не згодна знижувати видобуток, Росія запропонує зробити це обопільно.
Ситуація буде обговорюватися у вівторок у Відні на міжнародній конференції з питань розвитку світового нафтового ринку напередодні саміту ОПЕК, який відбудеться 27 листопада.
Джерела кажуть, що Венесуела і Росія можуть запропонувати картелю знизити квоти на видобуток приблизно на 70 млн тонн. Це близько 5% за рік, тоді як зниження Росії має скласти лише близько 3%.
У конференції, крім Раміреса і Новака, повинні взяти участь і представники Саудівської Аравії, яку буде просити знизити видобуток нафти Іран, крім Росії і Венесуели.
Останній раз ОПЕК серйозно скоротила видобуток в 2008 році. Тоді на двох засіданнях, в жовтні та грудні, квота була скорочена сукупно на 3,5 мільйона барелів на добу - це рішення було виконано в середньому на 80%.
Досі уряд Росії жорстко наполягав на підтримці видобутку, востаннє про це минулого тижня говорив віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович.
24 листопада ціни на нафту зросли до $ 80,8. Це пов'язують з імовірністю того, що ОПЕК все ж піде на зниження видобутку нафти.