UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія оцінила будівництво газопроводу в обхід України

Планується, що проектування, будівництво та експлуатацію морської ділянки реалізує Росія, сухопутної ділянки першої нитки газопроводу - Туреччина.

Інвестиції в повну реалізацію турецько-російського проекту "Турецький потік" з урахуванням раніше понесених витрат на "Південний потік" оцінюється в 7 мільярдів євро, йдеться в пояснювальних документах до російського законопроекту про ратифікацію міжурядової угоди за проектом газопроводу.

"Інвестиції, необхідні для реалізації проекту в двохниткового виконання, включаючи витрати, понесені раніше в рамках реалізації морської ділянки проекту "Південний потік", складають близько 7 мільярдів євро", - йдеться в документі, передає російське видання "Прайм".

Наголошується, що проектування, будівництво та експлуатацію морського ділянки реалізує російська сторона, а сухопутної ділянки першої нитки газопроводу - турецька сторона.

Також повідомляється, що для реалізації сухопутної ділянки газопроводу для транзиту газу через територію Туреччини буде створена компанія з 50% участю кожної сторони.

Раніше екс-посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський у статті для DT.UA писав, що угода про створення газопроводу "Турецький потік", досягнута між Туреччиною та РФ, не гарантує швидкого початку будівельних робіт, а тим більше – його запуску до кінця 2019 року, на який розраховують в "Газпромі".

Нагадаємо, 10 жовтня Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду про будівництво газопроводу "Турецький потік". 2 грудня угоду було ратифіковано парламентом Туреччини.

Російський "Газпром" і турецька компанія Botas підписали Меморандум про взаєморозуміння з будівництва газопроводу "Турецький потік" ще 1 грудня 2014 року. Планується, що газопровід пройде 660 км в старому коридорі "Південного потоку" і 250 км в новому коридорі в напрямку європейської частини Туреччини. Передбачається, що постачання газу по першій нитці газопроводу будуть цілком призначені для турецького ринку.

Читайте про перспективи створення "Турецького потоку", а також про політичні наслідки продажу частини російської "Роснефти" іноземцям у статті Сергія Корсунського "Швейцарський прорив Кремля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".