Компанія "Технопромекспорт", що входить в "Ростех", визначилася з постачальником газових турбін для нових ТЕС в Криму, пише "Ъ'.
На станціях збиралися ставити турбіни, зроблені за технологією німецької Siemens, але компанія блокувала постачання з-за санкцій.
Тепер, згідно сайту держзакупівель, ТЕС можуть отримати турбіни під шифром ТПЕ-180, нібито зроблені самим генпідрядником - ТОВ "Технопромекспорт".
Співрозмовники запевняють, що нових варіантів немає і турбіни зроблені або СП Siemens і підприємством "Силові машини" в Петербурзі, або в Ірані - також за німецькою технологією. Але, судячи по закупівлі, передбачається імпорт обладнання в Росію.
ТЕС у Криму будують, щоб закрити енергодефіцит в регіоні. Загальна потужність генерації на півострові - 920,3 МВт, на піку потрібно до 1,43 ГВт. Частина попиту закриває енергоміст через Керченську протоку (800 МВт) і перевезені з інших регіонів РФ мобільні ГТЭС.
Але потужних газових турбін в РФ не роблять, а поставка західного обладнання в Крим заборонені санкціями.
Раніше посли країн ЄС погодили продовження санкцій проти Росії через анексію Криму.Питання, швидше за все, буде затверджене на засіданні Ради ЄС у закордонних справах 19 червня.
У той же час американські сенатори запропонували посилити санкції щодо РФ."Незважаючи на існуючі санкції, Росія як і раніше є ворожим, непокірним державою, яка застосовує збройні сили, ресурси кібернетичного інформаційного шпіонажу та економічні важелі, щоб завдати шкоди Сполученим Штатам, внести розкол між ними та їх союзниками", - йдеться в заяві банківського комітету сенату США.