UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія хоче заборонити українським банкам працювати в Криму

У разі ухвалення законопроекту, в Криму буде введено мораторій на банківську діяльність юридичних осіб України.

Державна Дума РФ 15 травня планує розглянути законопроект про введення на території окупованого Криму мораторію на банківську та іншу супутню діяльність юридичних осіб-резидентів України.

На сайті Думи повідомляється, що комітет Держдуми з фінансового ринку схвалив законопроект і рекомендував прийняти його до розгляду.

Згідно з законопроектом, буде введено мораторій на банківську (фінансову) і супутню, зокрема колекторську, діяльність юридичних осіб-резидентів України, які не мають ліцензії Банку Росії і були зареєстровані в анексованому Криму до його приєднання до Російської Федерації. Мораторій розповсюджується також на фізичні та юридичні особи, які діятимуть в їхніх інтересах.

Заборона вводиться і на укладання та держреєстрацію будь-яких цивільно-правових угод осіб-резидентів України з юридичними особами-резидентами РФ.

Цим перелік заборон, однак, не обмежується. Якщо законопроект буде затверджено, то мораторій пошириться й на виконання судових рішень, що були винесені до 18 березня 2014 року українськими судами на користь українських банків та інших фінансових організацій, що до зазначеної дати працювали в анексованому Криму. Унаслідок цієї заборони процес стягнення боргів кримчан на користь українських банків буде призупинено.

Для припинення дії мораторію прокурори окупованого Кримського півострова та Севастополя мають звернутися до суду. Таке звернення може бути зроблене у разі отримання українським банком або іншою фінансовою організацією ліцензії Банку Росії та дотримання ними виконання усіх зобов'язаностей перед фізичними та юридичними особами Криму.

26 травня 2014 року Центральний банк Росії заборонив дев'яти українським банкам працювати у Криму. Банкам заборонено здійснювати будь-які операції, виняток становить лише передання активів та зобов'язань. Як заявили в НБУ, згідно з законом про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України відповідальність за відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної в результаті тимчасової окупації юридичним і фізичним особам у повному обсязі покладають на державу, яка здійснює окупацію.