UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський нафтовий танкер здійснив майже миттєвий розворот після запровадження санкцій США — Bloomberg

Це може свідчити про ефективність посилення обмежень.

Російський нафтовий танкер здійснив майже миттєвий розворот біля берегів Португалії після того, як потрапив під санкції США. Судно NS Leader, кінцевим власником якого є РФ, прямувало до порту Приморськ у Балтійському морі, коли в четвер, 8 лютого, США оголосили про запровадження нових обмежень, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: У Червоному морі хусити вдарили по танкеру, який перевозив російську нафту – Bloomberg

Танкер, який повинен був забрати свій наступний вантаж приблизно через десять днів, зменшив швидкість вдвічі, розвернувся і змінив пункт призначення, свідчать дані відстеження суден та інформації про судноплавство.

Цей розворот підкреслює той факт, що заходи, які посилюються з кінця минулого року, мають вплив.

Двома місяцями раніше, також потрапивши під санкції, судно Viktor Bakaev здійснило подібний маневр, припинивши свій рейс до іншого нафтового експортного терміналу РФ. Зараз цей танкер пришвартований у Чорному морі і з того часу не перевозив жодних вантажів, як свідчать дані судноплавства. Схоже, що NS Leader слідує аналогічним курсом.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти зареєстрованої в Ліберії компанії NS Leader Shipping Incorporated, яка є зареєстрованим власником судна NS Leader. Також під санкції потрапили базовані в ОАЕ компанії Zeenit Supply and Trading DMCC, Talassa Shipping DMCC і нафтові танкери SCF Mgmt FZCO.

США стверджують, що кінцевим власником NS Leader є Росія. Це узгоджується з базою даних, яку веде Міжнародна морська організація.

Читайте також: G7 планує обмежити можливості РФ використовувати тіньовий флот для перевезення своєї нафти — Bloomberg

Росія за допомогою тіньових трейдерів і судноплавних компаній зібрала сотні танкерів для транспортування своєї нафти після того, як країни Заходу встановили верхню межу ціни на нафту РФ. 

Оскільки РФ навчилася вправно обходити обмеження ціни, G7 та союзники почали шукати шляхи посилення контролю. 

Про те, як працює тіньовий експорт російської нафти — у статті Артема Куюна та Івана МарченковаХто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?”.