У понеділок, 14 лютого, на початку торгового тижня російський фондовий ринок впав більш ніж на 5%. Про це випливає з інформації на сайті Московської біржі. Єдина причина падіння – побоювання інвесторів, які пов’язані з погіршення конфлікту між Україною та РФ. Крім того, євро та долар відносно російського рубля подорожчали до максимуму з кінця січня, пише Forbes.
Індекс Мосбіржі на ранковій сесії впав на 5,5% щодо закриття торгів у п'ятницю, 11 лютого.
На мінімумі до 07:30 за Києвом індекс опускався до 3352,01 пункту. Це найнижче його значення після 27 січня, вперше з тієї ж дати індекс опустився нижче за 3400 пунктів. Потім індекс трохи відіграв втрати та становив 3440 пунктів, що на 3% менше, ніж було на закритті біржі 11 лютого.
Долар подорожчав до 78,29 рубля. Курс євро під час торгів вранці 14 лютого піднявся до 88,695 рубля, це приблизно на 1,6 рубля більше, ніж було на закритті торгів 11 лютого.
Аналітики вважають, що на фондовий ринок Росії та вартість рубля впливають побоювання інвесторів через конфлікт між Росією на Україною, про який заявляють США та у інших країнах.
Втім, є ще причина, яка відбивається на курсах валют, але, щоправда, не тільки в РФ. Інвестори очікують на результати позачергового засідання Федеральної резервної системи США, що також впливає на курс валют.
Нагадаємо, що у пакет санкцій, які збираються приймати щодо Росії країни Заходу, якщо РФ все ж таки нападе на Україну, насправді не входить відключення від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.
Хоча держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що у разі вторгнення російських військ в Україну США введуть проти РФ санкції, які "знищать російську економіку", а президент США Джо Байден повідомив, що проти Росії будуть введені обмеження, яких "президент РФ Володимир Путін раніше ніколи не бачив". Наприклад, після нового наступу РФ на нашу державу російські банки не зможуть проводити операції з доларом.
Попри широке застосування економічних санкцій і визнання їхнього негативного впливу, економічні оцінки їхніх наслідків у цілому та для економіки РФ залишаються досить суперечливими. Про це читайте у тексті Ігоря Бураковського "Санкції проти РФ. Як почувається російська економіка".