UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни в МАГАТЕ намагаються переконати у небезпеці видобутку українського урану

Водночас українського видобутку вистачить для всіх українських АЕС

Експерти МАГАТЕ – Міжнародного агентства з атомної енергії – які представляють Росію, намагались переконати колег у тому, що видобуток сировини для ядерного палива в Україні відбувається порушеннями вимог безпеки. Ці оцінки не підтвердились експертами з інших країн під час перебування на території державного підприємства, яке є одним із найбільших з видобутку уранової руди – “Схід ГЗК”.

“Представники МАГАТЕ зазначили, що перебіг подій набагато кращий, ніж той, на який вони були зорієнтовані, зокрема колегами з МАГАТЕ – громадянами Російської Федерації. Тому ми маємо позитивний висновок, що наш власний ядернопаливний цикл розвивається відповідно до гарантій нерозповсюдження і відповідно до міжнародної угоди”, – цитує першого заступника начальника Кіровоградської ОВА Павла Конопка, “Суспільне.Кропивницький”.

Читайте також: Велика Британія хоче зруйнувати монополію РФ на ринку уранового палива ‒ Bloomberg

За його словами, Україна має по запасах уранової руди девяте місце у світі. Технологічні потужності дають можливість виробляти 2400 тонн уранового концентрату на рік. Цього достатньо, щоб забезпечувати ядерним паливом 15 діючих атомних енергоблоків України.

Енергоатом вважає, що витіснення Росії з ринку урану, допоможе розвинути український видобуток

В “Енергоатомі” відреагували на підготовку заборони продажу російського урану на глобальному ринку. “Заборона на імпорт урану з РФ дозволить вивільнити $2,7 млрд на розвиток вітчизняної уранової промисловості”, – вважають в НАЕК.

За відкритими даними МАГАТЕ, щороку для роботи АЕС потрібно видобувати приблизно 60 тисяч тонн урану, а через десять-двадцять років потреба в урановій сировині зросте до 100 тисяч тонн в рік.

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість заборонити імпорт збагаченого російського урану, використовуючи виконавчу владу, оскільки зусилля Конгресу щодо блокування поставок Кремлем реакторного палива пробуксовують. Адміністрація і представники ядерної промисловості вважають за краще, щоб цим питанням займався Конгрес, тому що скасувати закон важче, ніж скасувати дії, зроблені за допомогою виконавчої влади. Наразі, Росія постачає майже 25% урану для американських реакторів.