UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія ставить нові умови для продовження постачання чорноморського зерна

Дія зернової угоди спливає 18 березня.

Росія заявляє, що може продовжити угоду про перевезення зерна у Чорному морі лише за умови врахування інтересів власного сільського господарства. Про це йшлося під час зустрічі міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова та глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу на полях зустрічі міністрів G20 у Нью-Делі.

"Під час обговорення перспектив реалізації Чорноморської зернової ініціативи з російської сторони було підкреслено, що продовження "пакетної" угоди щодо зерна можливе лише при врахуванні інтересів російських виробників сільгосппродукції та добрив у плані безперешкодного доступу на світові ринки", - йдеться у повідомленні, передає Reuters.

Читайте також: Україна закликає Туреччину й ООН розпочати переговори про продовження "зернової угоди" – Reuters

Діюча зернова угода, укладена між Росією та Україною під керівництвом ООН та Туреччини, спливає 18 березня.

За даними МЗС Росії, умовою продовження угоди є забезпечення вільного доступу продукції російських сільгоспвиробників та заводів із виробництва добрив на світовий ринок.

Читайте також: Гетманцев стверджує, що в України крадуть зерно в промислових масштабах за допомогою "зернового коридора"

Наразі Україні вдається експортувати близько трьох мільйонів тонн агропродукції на місяць у рамках зернової ініціативи.

Напередодні ZN.UA проаналізувало дані експорту українських пшениці та кукурудзи з липня по листопад 2022 року, і виявило кричущий факт – незважаючи на світове зростання цін на пшеницю та продовольчі ризики для низки країн, половина українського зерна експортується з неймовірним дисконтом у 40%. Хлібороби на межі виживання, зернотрейдери багатіють, а держава самоусунулась від проблеми. Юлія Самаєва пояснила, «Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі».