UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія готується припинити постачання газу по ще одному газопроводу в напрямку Європи

В російському ексклаві -  Калінінградській області, заплановано проведення навчань з газопостачання регіону в обхід Литви.

У путінській Росії готуються до відключення ще одного газопроводу, який іде в напрямку Європи. Це випливає з повідомлень у російських ЗМІ щодо намірів постачати газ у Калінінградську область в обхід Литви, в зрідженому стані - танкерами Газпрому.

Зазначається, що цей маршрут розробляється на випадок припинення постачання палива через Литву.

"Можливо, на тлі розпалу відносин між Заходом та Росією в російському ексклаві проведуть навчання з його автономного газопостачання на випадок, якщо транзит російського газу через Литву зупиниться", - йдеться в повідомлені російського інформаційного агентства EADaily.

При цьому, мотиви, з яких, на думку РФ, має припинитися транзит через Литву, росЗМІ не уточнюють. Але вочевидь, що така ідея виходить не від Литви.

Більше того, як випливає з повідомлення, даний спосіб поставок газу в Калінінградську область, не є традиційним. Останній раз танкери Газпрому заходили туди 2 роки тому.

Зазначається, що у січні через Литву до ексклава, за даними платформи операторів ГТС ЄС ENTSOG, постачалось 9 млн кубометрів на добу.

"Доставленого обсягу може вистачити на 10 днів", - підраховує видання.

В ексклаві також є власне підземне сховище газу. Його оперативний резерв становить 800 млн кубометрів, а продуктивність — 12 млн кубометрів на добу.

Читайте також: Ціни на газ у Європі злетіли через зменшення постачань "Газпромом" через Польщу

Нагадаємо, Газпром зупинив постачання газу до Польщі через Україну. Як свідчать оперативні дані державної компанії "Оператор газотранспортної системи (ГТС) України", транзит не здійснюється з 19 січня.

При цьому, потужності газопроводу "Ямал-Європа" не залучаються Газпромом з кінця грудня 2021 року.

У жоітні російський Газпром також зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини, хоча мав повністю сплачені потужності для транзиту обсягом 24 млн м3 на добу. Проте, за кілька місяців транзит відновився.