UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росатом почав "перереєстрацію" ЗАЕС як російську власність

Нікчемні рішення Росатома є агонією уявного божевільного світу країни-агресора.

Компанія Росатом (яка є російським аналогом українського "Енергоатому"), і раніше почала власну дискредитацію допомогою окупантам в хазяйнуванні на Запорізькій АЕС, остаточно перейшла межу законності, і почала перереєстрацію ЗАЕС як російську власність. Це випливає з повідомлення НАК "Енергоатом".

"Нікчемні рішення Росатома щодо створення товариства "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС" з юридичною адресою в Москві є агонією уявного божевільного світу країни-агресора, в якому тепер дійшли до створення псевдопідприємств з назвами українських компаній", - наголосили в "Енергоатомі".

Наголошується, що весь цивілізований світ не ставить під сумнів, що Запорізька АЕС продовжує працювати в Україні, згідно з українським законодавством, в українській енергосистемі, під керівництвом "Енергоатому".

Водночас, як випливає з повідомлення, окупанти намагаються втягнути в цей злочин працівників станції.

Читайте також: Росіяни погрожують працівникам ЗАЕС звільненням у випадку відмови працювати на «Росатом» — представник України в МАГАТЕ

"Шкода лише, що до нього намагаються затягнути українських атомників ЗАЕС, які вже понад 7 місяців героїчно працюють в окупації. Щодня відчуваючи це божевілля на собі, вони продовжують забезпечувати ядерну й радіаційну безпеку України та Європи", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, як стало відомо ZN.UA із власних джерел, що обізнані з ситуацією, виконання обов'язків гендиректора Запорізької АЕС взяв на себе особисто президент "Енергоатому" Петро Котін.

Таке рішення було ухвалене 3 жовтня, одразу після того, як росіяни, завдяки протестам МАГАТЕ, випустили викраденого директора станції Ігоря Мурашова, та, як повідомляв "Енергоатом", виставили його за межі тимчасово окупованої території.

Відбулася також заміна головного інженера ЗАЕС та його заступника.

Чи означає це їх фізичну присутність на станції, наразі невідомо. Але відомо, що Україна хоче перезапустити реактори окупованої ЗАЕС.

Читайте також: Російський "експерт-атомник", який водив МАГАТЕ по ЗАЕС, насправді фахівець із приматів із мавпячого розплідника Сухумі

Нагадаємо також, що досі Росатом ще деінде сприймали як професійну організацію атомників, а не як представників терористичної ОПГ, якою де-факто є керівництво країни-агресора. Так, Росатом будуватиме в Туреччині АЕС, і вже почав перерахунок 20 мільярдів доларів.