UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ продовжує вимагати від України гарантій обсягів майбутніх закупівель газу

Україна відмовляється купувати російський газ через його дорожнечу.

Росія пов'язує питання надання знижки на газ для України з її гарантіями на закупівлю російського газу в першому кварталі наступного року, заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

"Коли ми надаємо знижку, ми хочемо розуміти, скільки обсягу газу буде куплено у відповідності з контрактом. Так само як у четвертому кварталі, де було прописано, що "Нафтогаз" купить 2 млрд куб. м газу в межах коштів, які надає Єврокомісія, доцільно і на перший квартал розуміти, який обсяг вони куплять. Тому я вважаю, що це абсолютно правильна постановка", – зазначив Новак.

В останньому "зимовому пакеті" зафіксовано, що НАК "Нафтогаз України" направить $ 500 млн на купівлю 2 млрд куб. м газу у російського "Газпрому". Інших додаткових умов в документі немає.

Читайте також: Видобуток "Газпрому" в 2015 році впаде до рекордного мінімуму – ЗМІ

Україна зі свого боку виконала всі зобов'язання, виписані в "зимовому пакеті": імпорт газу був початий 12 жовтня і закінчився 26 листопада. За цей час "Нафтогаз" сумарно перерахував "Газпрому" $ 542 млн в якості передоплати, отримавши, відповідно, близько 2,4 млрд куб. м газу.

В подальшому, Україна чекає ще більшого зниження цін на російський газ, і буде купувати і оплачувати його в міру необхідності. При цьому Україна готова купувати російський газ, якщо "Газпром" надасть більш вигідну пропозицію з ціною газу на 1 квартал, ніж є на європейському ринку.

При цьому Україна не зобов'язана і не має наміру надавати Росії гарантії за обсягом закупівлі газу, підкреслював міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин. "Всі умови були прописані в тристоронньому протоколі", - пояснив він.

У цілому за 2015 рік Україна в 2,2 рази скоротила залежність від газу з РФ, імпортувавши безпосередньо всього 6,2 млрд куб. м газу проти 14,450 млрд куб. м газу на суму $ 3,940 млрд у минулому році.

Раніше повідомлялося, що розрахунки свідчать про те, що "Газпром" втратив до $ 6 млрд через невдалу спробу перекрити реверс в Україну в 2014м – початку 2015 року.