UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реструктуризація боргу: як її провести киянам

Для цього потрібно укласти договір.

Навіть під час війни, яку розпочала Росія, українці повинні  оплачувати комунальні послуги у повному обсязі. В Telegram-каналі «Київтеплоенерго» розповіли, як кияни можуть реструктуризувати заборгованість за комунальні послуги та не платити пеню.

Читайте також: Борги за комуналку: чи можуть відібрати квартиру чи будинок

Кияни, які мають заборгованість за спожиті комунальні послуги, можуть укласти договір реструктуризації, тобто оплати боргу частинами. Укласти договір можна як офлайн, так і в онлайн-режимі, якщо споживач перебуває за межами міста чи країни.

Після укладення угоди реструктуризації споживачу не нараховують штрафні санкції. Про це розповіла заступниця комерційного директора КК «Центру комунального сервісу» (ЦКС) Юлія Петрик.

«Реструктуризація боргу – це можливість оплатити заборгованість частинами. Укласти угоду можна, звернувшись до одного із сервісних центрів ЦКС або дистанційно на сайті. Наші фахівці допоможуть укласти відповідний договір та графік погашення суми заборгованості з урахуванням фінансової спроможності споживача», – наголосила вона.

Вона підкреслила, що за останні пів року в ЦКС уклали 563 договори реструктуризації, з яких 344 – за послуги гарячого водопостачання і тепла. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Тобто все більше громадян користуються цим механізмом. Реструктуризація дозволяє не лише убезпечити споживача від нарахування штрафних санкцій, а й не втратити призначену субсидію. Оскільки споживачам, котрі мають заборгованість за спожиті послуги понад три місяці та яка перевищує 680 грн, субсидія не нараховується. Договори укладають на послуги: постачання гарячої води та теплової енергії, централізованого водопостачання і водовідведення, а також утримання будинків і споруд та прибудинкових територій / управління багатоквартирним будинком, вивезення побутових відходів», – повідомила Юлія Петрик.

Як укласти договір реструктуризації

Щоб укласти договір реструктуризації, необхідно зробити наступні кроки:

 Якщо договір укладає представник власника, то обов’язково має бути довіреність від власника (завірена відповідно до чинних правових норм) та його паспорт.

Нагадаємо, як має відбуватися оплата комуналки, якщо людина не має права власності на квартиру у новобудові.