UA / RU
Підтримати ZN.ua

Регулятор збирається затвердити більш ніж подвійне збільшення теплотарифів

У НКРЕКП підвищення тарифів на тепло й гарячу воду вважають лише "своєчасним реагуванням на підвищення урядом ціни газу для населення і бюджетних організацій".

Як повідомила директор департаменту НКРЕКП з питань регулювання відносин у сфері теплопостачання Світлана Чорних, "станом на сьогодні ми (НКРЕКП, – ред.) не отримали жодної пропозиції чи зауваження ні щодо запропонованого рівня підвищення тарифів, ні щодо методики їх формування... Ні від споживачів послуг, ні від місцевих органів влади", - заявила 30 травня представниця НКРЕКУ аід час обговорення проблем збільшення теплотарифів і підприємств тепло-комунальної енергетики.

"Якщо громадяни, місцева влада або депутати не подадуть своїх пропозицій та заперечень до 8 червня, на відкритому засіданні 9 червня регулятор затвердить опубліковані на нашому сайті проекти рішень про підвищення тарифів на теплову енергію та гарячу воду для споживачів послуг підприємств теплокомунальної енергетики (ТКЕ), що постачають тепло й гарячу воду домогосподарствам і бюджетним організаціям", - повідомила Світлана Чорних.

У разі затвердження регулятором підвищених тарифів, вони будуть діяти з 1 липня 2016 року. До цього Мінюст повинен затвердити юридичну правомірність рішення НКРЕКП, на що відведено 15 днів після прийняття рішення регулятором.

НКРЕКП опублікувала на своєму сайті проекти рішень про підвищення тарифів на теплову енергію та гарячу воду, як припускає процедура прийняття таких рішень, за 20 днів до остаточного прийняття рішення. За словами Світлани Чорних, термін обговорення проектів рішень закінчується 8 червня.

Як повідомили у НКРЕКП, майже 98% у збільшенні теплотарифыв становить ціна на природний газ, яка збільшена для населення, бюджетних організацій і підприємств ТКЕ (для виробництва тепла й гарячої води, що надається цим категоріям споживачів ціна газу становить 4942 гривень за тисячу кубометрів газу) до рівня "єдиної" - до 6879 гривень за тисячу кубометрів відповідно до постанови Кабінету міністрів №758 від 27 квітня 2016 року.

При цьому очыльник департаменту НКРЕКП підтвердила, що пропоноване регулятором збільшення тарифів на теплоенергію по суті є індексацією теплотарифыв (з розрахунку на одну гігакалорію на 1 квадратний метр) з урахуванням:

- підвищення ціни газу (97% у теплотарифі);

- інвестиційної складової в амортизаційних витрат (близько 11 гривень з 3%, що залишилися після підвищення ціни газу);

- підвищення на 11 гривень мінімальної зарплати для працівників підприємств ТКЕ (вона також присутня ув теплотарифі, хоча представники ТКЕ вважають її мінімальною зарплатою, – ред.);

- закупівлю на 11 гривень необхідного мінімуму – робочого одягу, мінімуму пально-мастильних матеріалів.

Народний депутат Альона Бабак, заступник голови комітету ВР з питань містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства повідомила, що має намір подати офіційний запит до НКРЕКП, так як вважає проекти збільшення тарифів на тепло й гарячу воду економічно необґрунтованими.

Більше того, народні депутати України ініціюють створення тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради для перевірки ефективності роботи підприємств ТКЕ.

Читайте також: НБУ побачив у підвищенні тарифів на газ позитив для зниження інфляції

Нагадаємо, що Кабмін з 1 травня встановив єдину граничну роздрібну ціну газу для побутових споживачів на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м, для виробників теплової енергії - 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування та ПДВ).

Після прийняття цього рішення Міністерство економічного розвитку і торгівлі повідомило, що вартість теплової енергії для населення збільшиться на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал.

Згідно з постановою Кабміну №758 "Нафтогаз" купує газ за ціною 4849 грн, а за якою продає облгазам - невідомо. Мабуть, це встановить регулятор, закон про який ще не прийнято", – пише директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко у своєму матеріалі для ZN.UA.

Детальніше про формування тарифів на газ та теплоенергію читайте у статті Олександра Сергієнка "Газова атака" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".