Російська Федерація після анексії Криму в 2014 році загарбала більшу частину українських рибальських ресурсів у Чорному морі, повідомив в ефірі радіо Крим.Реалії заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко. Так чиновник прокоментував російські квоти на вилов риби в регіоні.
"До анексії Криму вилов у Чорному морі становив близько 40, до 50 тисяч тонн, але у зв'язку з останніми подіями частина наших промислових господарств залишилися на території Автономної Республіки Крим. Близько 90% ми втратили в Чорному морі промислових запасів – доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території", – пояснив Кравченко.
І додав, що за таких умов рибний промисел в Азовському морі залишається дуже важливим для нашої країни.
"В Азовському морі в 2018 році наші суб'єкти господарювання виловили вже понад 37 тисяч тонн – це досить великий обсяг, який частково забезпечує продовольчу безпеку нашої держави", – резюмував заступник голови Укрдержрибагентства.
Нагадаємо, Україна проводить екологічну експертизу щодо будівництва Росією Керченського мосту в анексований Крим. У разі підтвердження загрози екологічної катастрофи, Київ звернеться до країн Чорноморського співробітництва.
Крім того, за словами посла США в Україні Марі Йованович, будівництво Керченського мосту заважає транспортному сполученню України з міжнародними ринками. Міністр інфраструктури Володимир Омелян орієнтовно оцінив прямі збитки України від обмеження судноплавства у півмільярда гривень на рік.
Зазначимо, незаконно анексувавши Крим, Росія, тим не менш, не денонсувала Договір про співпрацю у використанні Азовського моря і Керченської протоки та міжвідомчі угоди щодо рибальства. Детальніше про обмеження РФ прав України читайте у матеріалі Валентини Самар "Окупація Азова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".