У Верховній Раді зареєстровано проект постанови, що пропонує створити слідчу комісію для розслідування корупційних схем на ринку нафтопродуктів та палива в Україні.
Документ, що пропонує розслідувати обставини участі посадових осіб у контрабанді та монополізації ринку нафтопродуктів та скрапленого газу, порушень у сфері держзакупівель за участі групи компаній "Газ Україна 2009", зареєстрував народний депутат від фракції "Батьківщина" Олег Медуниця.
Автор ініціативи у пояснювальній записці до документа зазначив, що за короткий проміжок часу група отримала контроль над 80% внутрішнього збуту скрапленого газу, зайняла провідне місце в імпорті нафтопродуктів в Україну. За 2011-2012 рр. компанії, які входили до групи "Газ Україна 2009" (зараз перетворена у ВЕТЕК - ред.), стали переможцями тендерів на суму понад 4,5 млрд грн.
- "Газ Україна 2020" може бути задіяна у схемі контрабандних постачань бензину
"Зазначені успіхи у веденні бізнесу компаніями, які входять до групи "Газ Україна 2009", були б неможливі без порушень чинного законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності як самими компаніями, так і посадовими особами Державної митної служби України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Антимонопольного комітету України, Генеральної прокуратури України, Державної податкової служби України", - підкреслив автор ініціативи.
Зокрема, Олег Медуниця нагадав, що за даними статистики Держмитслужби та "Укрзалізниці", за січень - вересень 2012-го року було розмитнено на 334 000 т. нафтопродуктів менше, ніж було поставлено на український ринок через "Укрзалізницю".
"Таким чином, можна стверджувати про наявність у цей період схеми "обірваного транзиту" - коли товар за документами повинен був би транзитом пройти через територію України, однак реалізовувався покупцям всередині країни. При цьому бюджет країни втратив близько 1,5 млрд грн. від несплати акцизу і ПДВ", - зазначив депутат. !zn
Читайте також:
Митниця "не помітила" 700 тис. тонн контрабандного бензину в 2012 році
Мінфін розкрив схему тіньового імпорту бензину на 4 млрд грн