UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада змінила законодавство щодо подання даних про кінцевого бенефіціара

У ЦПК вважають законопроєкт №5807 небезпечним.  

Депутати ВР прийняли в цілому закон про бенефіціарного власника та структуру власності юрособи. Документ підтримали 342 депутати.  

Мова йде про законопроєкт №5807 «Про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи». Той самий, що розкритикували у «Центрі протидії корупції».

А депутати думають інакше: "Метою проекту Закону є вдосконалення та спрощення положень чинного законодавства в частині необхідності зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи. Для досягнення зазначеної мети проектом Закону передбачається внесення відповідних змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», - зазначено у пояснювальній записці. 

У ЦПК зазначили, що автори законопроєкту «забули» важливу деталь. Зокрема, мова йде про те, що навіть ФОПи-засновники можуть бути всього-на-всього фіктивними засновниками юридичних осіб. Якщо це не брати до уваги, то фіктивним засновникам фактично дозволять сказати неправду про те, що вони є кінцевими бенефіціарами компанії.

«В Україні люди буквально за тисячу гривень продають свої паспортні дані для того, аби їх поставили засновником компанії. Ми спостерігаємо це в кожній другій справі НАБУ щодо ТОП-корупції. Коли засновники або директори навіть не знають, чим компанія займається і є просто ширмою для того, аби їх зазначили в реєстрі. Така ситуація наближає нас як країну до офшору», – зазначила членкиня правління ЦПК Олена Щербан. 

Читайте також: "Нафтогаз" готовий прийняти у власність від ФДМ державні ТЕЦ - Вітренко

 Нагадаємо, що глава Мін'юсту Денис Малюська раніше повідомив, що нарахування штрафів за ненадання інформації про кінцевих бенефіціарних власників не почнеться з 11 жовтня. Оскільки технічно це ще неможливо. 

Як писало ZN.UA, перереєстрацію бенефіціарів будуть продовжувати, а компанії, у яких власники - тільки фізичні особи, знову стануть нецікаві реєстраторам. Про це в своїй статті пише Людмила Симонова, член Ради з матеріальними активами Міжнародного комітету зі стандартів оцінки (IVSC).