UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада прийняла за основу законопроект про віднесення вимог НБУ за кредитами рефінансування до п'ятої черги кредиторів

Законопроект підтримали понад 260 народних депутатів.

Верховна Рада під час засідання 16 червня ухвалила в першому читанні законопроект № 2459 "Про внесення змін до Розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо сприяння виконання Національним банком України функцій по захисту інтересів вкладників і кредиторів неплатоспроможних банків". За документ проголосували 264 народних депутата.

Згідно з пояснювальною запискою, порядок віднесення вимог НБУ за кредитами рефінансування до п'ятої черги кредиторів буде застосовуватися тільки до тих банків, які станом на 1 січня минулого року вже потрапили до категорії неплатоспроможних, а процедура ліквідації їх не завершена. Відповідна норма є тимчасовою і втратить свою дію, коли всі зазначені банки ліквідують або ж, коли всі кредити рефінансування цих банків повернуть.

У пояснювальній записці йдеться про те, що в найбільших банках, визнаних неплатоспроможними, від 30% до 90% всього майна було взято в заставу Нацбанку. При цьому згідно з нормативними актами НБУ, у якості забезпечення кредитів рефінансування банків виступили кращі активи банків, які за оціночною вартістю в рази перевищували номінал кредиту рефінансування, а для вкладників залишилася безнадійна заборгованість.

Читайте також: МОЗ Франції: при коронавірусі не можна вживати протизапальні ліки

Раніше повідомлялося про те, що Національний банк України (НБУ) на дебютному аукціоні з рефінансування банків строком до 90 днів задовольнив заявки дев'яти банків на 6,9 млрд грн.

У свою чергу Національне антикорупційне бюро підозрює Нацбанк у співучасті розтраті 12 млрд грн рефінансування. На думку банкірів, повернення "рефінанса" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.

Як писали в своїй статті для ZN.UA Юрій Сколотяний і Роман Івченко, понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.

Детальніше читайте у матеріалі авторів "Де гроші?".