UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада попередньо погодилася виплатити 1,5 млрд грн енергоборгів перед олігархами за рахунок держави

Виділяються додаткові кошти у сумі 1,3 млрд грн місцевим бюджетам для компенсації підприємствам теплоенергетики різниці в тарифах, а також 240 млн державним шахтам для розрахунків за електроенергію. Покрити ці витрати пропонується за рахунок збільшення надходжень на суму 1,54 млрд гривень від сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток держпідприємства "Енергоатом".

Верховна Рада України прийняла за основу проект змін до держбюджету-2013 щодо погашення заборгованості за енергетичні ресурси.

Відповідний законопроект №3057 регіонала Артура Мартовицькго у першому читанні підтримали 232 народних депутати (повністю фракції Партії регіонів і КПУ, а також п'ять позафракційних) у четвер, 24 жовтня.

Примітно, що спочатку законопроект намагалися провести через Раду відразу в цілому, проте для підтримки цього рішення не вистачило голосів - "за" висловилися лише 223 депутати.

Після цього спікер Володимир Рибак поставив законопроект на голосування тільки за основу, і документ набрав 226 голосів. Однак через те, що було зафіксовано випадок неперсонального голосування ("кнопкодавства"), законопроект довелося ще раз переголосувати. У кінцевому підсумку проект змін набрав необхідні вже 232 голоси.

Законопроектом пропонується за рахунок надходження до загального фонду держбюджету коштів у сумі 1,54 млрд грн від сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток ДП НАЕК "Енергоатом" направити 1,3 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам на компенсацію різниці в тарифах підприємствам теплоенергетики за тепло та воду для населення, а ще 240 млн грн - державним вугледобувним підприємствам, шахтам 3-ї групи для розрахунків за електроенергію з генеруючими компаніями.

Зокрема законопроектом пропонується збільшити на 1540000,0 тис. гривень доходи і видатки загального фонду держбюджету-2013. З цих коштів пропонується передбачити:
- 240000,0 тис. гривень Міністерству енергетики та вугільної промисловості на додаткове фінансування бюджетної програми "реструктуризація вугільної та торфовидобувної промисловості, у тому числі погашення заборгованості за спожиту у минулих періодах електричну енергію" (код 1101070);
- 1300000 тис. гривень МінЖКГ на додаткове фінансування бюджетної програми "субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що здійснювалися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг, ... що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування" (код 2761520).

Окрім того, законопроектом пропонується виключити з переліку джерел формування спеціального фонду держбюджету на 2013 рік надходження від погашення заборгованості та зобов'язань щодо ПДВ "Нафтогазу України" перед Держрезервом за отриманий природний газ.

У той же час, зазначає у своїх висновках Головне науково-експертне управління ВР, пояснювальна записка до законопроекту не містить обґрунтувань щодо необхідності прийняття такої пропозиції. Окрім того, слід було б навести інформацію про суми, які недоотримає Держрезерв у результаті прийняття цієї поправки, і яким чином це вплине на виконання завдань, які поставлено перед ним у поточному бюджетному році.

НАЕК "Енергоатом" є державним підприємством-оператором усіх діючих атомних станцій (АЕС), які виробляють майже половину (у 2012 році - 45,6) всієї електроенергії у країні, яка є найдешевшою з усіх її видів.

При цьому, сьогодні в Україні відбувається виведення з робочого режиму цілих блоків АЕС, яким доводиться простоювати заради того, щоб завантажити теплоелектростанції (ТЕС), що працюють на вугіллі.

Як відомо, майже 70% всієї теплогенерації України володіє бізнесмен Рінат Ахметов. !zn

Читайте також:

Рада дозволила Азарову погашати тарифні борги векселями