Президент РФ Володимир Путін заявив, що санкції, введені низкою країн щодо Росії, не надають принципового впливу на економіку країни.
"Вони (санкції) шкодять, звичайно, але вони не є головною причиною зниження темпів зростання російської економіки або інших проблем, пов'язаних з інфляцією. Для нас головна причина - це, звичайно, зниження цін на світових ринках на наші традиційні товари експорту, на нафту, від неї і газ, деякі інші товари. Це головне", - сказав Путін в інтерв'ю, яке він дав телеканалам "CBS" і "PBS" напередодні виступу на Генасамблеї ООН.
Путін зазначив, що "санкції, вони, звичайно, додають сюди свою частину негативу, впливають так чи інакше, хоча такого капітального, принципового значення для нашої економіки навряд чи мають".
На запитання, чи впорається Росія з санкціями, Путін сказав: "Це само собою, навіть сумнівів у цьому немає, це взагалі навіть не обговорюється". За словами Путіна, "є тут навіть певний плюс".
"Сьогодні, оскільки санкції введені, чи ми вже не можемо купити, або побоюємося того, що нам щось буде закрито, і ми змушені були розгорнути цілі програми розвитку своєї власної високотехнологічної економіки, промисловості та наукової сфери", - пояснив Путін.
Він підкреслив, що санкції дозволили Росії зробити те, чого вона не могла собі дозволити в рамках СОТ.
"Наші внутрішні власні національні ринки були заповнені іноземною продукцією, і в рамках СОТ нам дуже складно було підтримати власного виробника. А тепер, коли ці санкції введені і наші партнери добровільно пішли з нашого ринку, це дає нам шанс на розвиток", - зазначив Путін.
На початку вересня російський президент запевнив, що російська економіка вже практично пристосувалася до падіння цін на нафту. Тоді він заявив, що нічого драматичного немає у нинішньому рівні цін на нафту в тому числі через її перевиробництво і вихід нових гравців. На думку Путіна, це "природний процес".
Нагадаємо, що слідом за падінням цін на нафту, яка здешевіла в серпні до рекорду за останні 6 років, російський рубль бив чергові антирекорди - долар піднімався вище 71 рубля, а євро перевищував 83 рубля. Падіння цін на нафту також змусило російський уряд визнати, що російська економіка в цьому році впаде ще більше, ніж прогнозувалося раніше (офіційний прогноз падіння ВВП складе 3,3% замість очікуваних раніше 2,8%).
Проте експерти і аналітики більш песимістичні щодо перспектив російської економіки. Путін ховає економічну кризу за підтасованною статистикою, пишуть західні ЗМІ, зазначаючи, що Кремль ставить політику вище ефективності економіки і примусом фабрикує високі показники зайнятості.
Раніше зазначалося, що Росія зазнає колосальних втрат через падіння ціни на нафту. Висока вартість "чорного золота" підігріла геополітичні амбіції трьох країн, які найбільше залежні від експорту нафти.
Як вважають економісти, ціна на нафту в $ 30 обрушить популярність Путіна серед росіян. Російська фінансова система завалиться при вартості "чорного золота" в $ 22,5, кажуть економісти.