UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін ратифікував угоду про будівництво "Турецького потоку"

Газопровід призначається для поставок російського газу в Туреччину і країни Євросоюзу в обхід України.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про ратифікацію угоди РФ і Туреччини про будівництво газопроводу "Турецький потік".

"Ратифікувати угоду між урядом Росії і урядом Турецької Республіки щодо проекту газопроводу "Турецький потік", підписану в Стамбулі 16 жовтня 2016 року", – сказано в документі, опублікованому на порталі правової інформації РФ у вівторок, 7 лютого.

Російські ЗМІ стверджують, що будівництво газопроводу повинно "істотно знизити ризики", пов'язані з транзитом газу через територію України.

Заступник міністра енергетики Росії Юрій Сентюрін заявив, що угода "передбачає створення сприятливої нормативно-правової бази, включаючи податкові та митні режими, для проектування, будівництва та подальшої експлуатації газопроводу".

"Турецький потік" призначається для поставок російського газу до Туреччини та країн Європейського Союзу в обхід України після 2019 року.

Раніше екс-посол України в Турецькій Республіці Сергій Корсунський у статті для DT.UA писав, що угода про створення газопроводу "Турецький потік", досягнута між Туреччиною та РФ, не гарантує швидкого початку будівельних робіт, а тим більше – його запуску до кінця 2019 року, на який розраховують в "Газпромі".

Нагадаємо, 10 жовтня Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду про будівництво газопроводу "Турецький потік". 2 грудня угоду було ратифіковано парламентом Туреччини.

Російський "Газпром" і турецька компанія Botas підписали Меморандум про взаєморозуміння з будівництва газопроводу "Турецький потік" ще 1 грудня 2014 року. Планується, що газопровід пройде 660 км в старому коридорі "Південного потоку" і 250 км в новому коридорі в напрямку європейської частини Туреччини. Передбачається, що постачання газу по першій нитці газопроводу будуть цілком призначені для турецького ринку.

Читайте про перспективи створення "Турецького потоку", а також про політичні наслідки продажу частини російської "Роснефти" іноземцям у статті Сергія Корсунського "Швейцарський прорив Кремля" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".