UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін передрік швидку стабілізацію рубля

На думку Путіна, послаблення рубля "абсолютно не пов'язано з фундаментальними економічними причинами", і спекулятивні коливання валютного курсу скоро повинні припинитися.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що російська влада не буде вводити обмеження на рух капіталу, продовжить політику таргетування інфляції і має намір утримувати рівень держборгу не вище 15% ВВП.

Окремо Путін зупинився на коливаннях курсу рубля, які викликали помітне занепокоєння росіян. Путін заявив, що скоро ситуація з курсом стабілізується.

"У нас сьогодні спостерігаються спекулятивні стрибки курсу, але це найближчим часом припиниться, маючи на увазі ті дії, які Центральний банк здійснює у відповідь на дії спекулянтів", - сказав Путін, виступаючи в понеділок, 10 листопада, на Діловому саміті АТЕС в Китаї.

"Ці події, які зараз ми бачимо на валютному ринку, - вони абсолютно не пов'язані з фундаментальними економічними причинами і факторами. Все це прийде у відповідну рівновагу", - переконував Путін іноземних інвесторів.

Російський ринок і національна валюта відреагували на слова Путіна зростанням: індекс ММВБ виріс на 1,32% - до 1516,84 пункту, індекс РТС - на 2,42%, до 1032,06 пункту, а рубль на 10.21 мск зміцнився більш ніж на 1 рубль до долара і євро. Курс долара становить 45,63 рубля, курс євро - 56,9 рубля.

Юань замість долара

Одним із заходів по зниженню залежності рубля від долара, за словами Путіна, може стати розширення торгівлі РФ і КНР в національних валютах.

"Ми будемо готові розширювати такі можливості за рахунок торгівлі енергоресурсами. Зараз такі можливості нашими експертами вивчаються", - сказав він, додавши, що зараз РФ розглядає участь китайських інвесторів в одному з великих видобувних проектів з розрахунками в юанях.

Президент зазначив, що розрахунки в рублях і юанях дуже перспективні. "Це буде означати, що вплив долара у світовій енергетиці буде об'єктивно знижуватися. Це непогано ні для світової економіки, ні для світових фінансів, ні для світових енергетичних ринків", - цитує Путіна РІА Новини.

Тим часом, як пише Financial Times, російський рубль стрімко падає, а Москва досі не наважується визнати свою залежність від долара США, а точніше - від своїх доларових резервів.