UA / RU
Підтримати ZN.ua

Prozorro відкрило інформацію про незбройні закупівлі Міноборони

Інформацію публікуватимуть не повністю, але її буде достатньо для фінансової аналітики.

У системі Prozorro з 23 квітня стала доступною інформації про незбройні оборонні закупівлі. Відповідно до нововведень до закону «Про оборонні закупівлі» тепер оборонні замовники та військові частини мають публікуватимуть інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях.

«З нашого досвіду, лише сам факт того, що інформація про ваші закупівлі буде публікуватися в Prozorro, є стимулом більш ретельно підходити до їх проведення», — вважає заступниці міністра економіки України Надія Бігун.

Замовники мають звітувати  закупівлі харчування, речового майна, пального та тощо на суму  від 200 тис. грн для товарів і послуг, і 1,5 млн грн для робіт. При цьому самі звіти міститимуть обмежену кількість інформації — назву замовника, предмет закупівлі та ціну за одиницю.

У випадку закупівель послуг із харчування замовникам необхідно буде прозвітувати про ціну за одиницю кожного продукту, що входить до цієї послуги. Для цього вони зможуть завантажити в систему Prozorro файл з відповідними розрахунками.

За словами директора ДП «Прозорро» Миколи Ткаченка, оборонні замовники можуть не публікувати дані про загальну суму та обсяги закупівель, місця доставки, найменування постачальника, однак опублікованої інформації має бути достатньо для цінової аналітики.

Читайте також: Шаповалов проходить у справі про закупки Міноборони не за корупційною статтею

Законопроект про оборонні закупівлі зареєстрували у парламенті  24 січня, а через два тижні його визначили невідкладний  та  проголосували за основу із скороченням строку підготовки до другого читання. Він передбачає, що оборонні замовники та військові частини мають публікувати звіти в систему Prozorro протягом робочих 10 днів з дня підписання контракту. Крім того, до 22 червня їм потрібно буде прозвітувати по всіх договорах, укладених з 24 лютого 2022 року, тобто від початку повномасштабного вторгнення. Законопроект зареєстрували у парламенті після скандалу про махінації на закупівлях Міноборони, які викрило ZN.UA.  

Останній скандал довкола закупівельних цін на продукти харчування для військових частин висвітлив багато гострих питань стосовно ризиків таємності оборонних контрактів. Детальніше про це читайте у матеріалі Володимира Даценка «Що таємного в оборонних закупівлях, які не пов’язані зі зброєю?».