Протягом чотирьох днів дії закону про "евробляхи" розмитнено 15 автомобілів з іноземною реєстрацією. Одне авто на Рівненській митниці ДФС. Всі інші оформлені на Чернівецькій митниці. За їх оформлення сплачено майже 840 тисяч гривень. Розмитнені автомобілі 2000-2007 років випуску.
У ДФС Львівської області підрахували втрати від блокування власників авто на єврономерах пунктів пропусків на митницях. За інформацією прес-служби ДФС, недонадходження до бюджету за добу становили в середньому 30 мільйонів гривень.
Так, протягом листопада Львівська митниця ДФС перерахувала до держбюджету 85 млн гривень, що на 35 мільйонів гривень менше, ніж регулярні платежі митної служби по понеділках. У вівторок перерахування в середньому становили 65 мільйонів гривень, недорахунок під час блокування пункту пропуску склав 25 мільйонів гривень.
"Керівництво Львівської митниці ДФС ще раз звертається до страйкарів із закликом розблокувати пункти пропуску, не перешкоджати іншим громадянам та суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності у перетині кордону", - закликають митники.
Зазначимо, що протягом декількох днів на західному кордоні України тривали протести водіїв автомобілів на єврономерах, в результаті чого було ускладнено рух через сім пунктів пропуску. Учасники акцій вимагали прибрати з нової формули акцизу віковий коефіцієнт машини, а також підкреслювали, що 90-денного періоду, протягом якого розмитнення "евробляхи" буде коштувати дешевше на 50%, недостатньо.
В Україні 25 листопада вступили в силу закони про розмитнення автомобілів на номерах, зареєстрованих в ЄС. Закони №8487 і №8488 передбачають зниження митних зборів на реєстрацію ввезених в Україну "евроблях", обмеження на їх ввезення без грошового забезпечення та посилення відповідальності за порушення митних правил.