Призначення керівником Державної продовольчо-зернової корпорації України Андрія Власенка, який зараз фігурує в справі про розтрату майна АТ ДПЗКУ, свого часу пролобіювала лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Джерела ZN.UA в Нацполіції повідомили деталі справи про багатомільйонний збиток корпорації.
Зазначимо, що Андрій Власенко не є родичем члена фракції «Батьківщина» Сергія Власенка. Однак Тимошенко пролобіювала його кандидатуру за рекомендацією свого зятя Артура Чечоткіна. Очільниця партії «провела» кандидата до посади за допомогою очільника Офісу президента Андрія Єрмака. В обмін на призначення «Батьківщина» мала голосувати у залі Верховної Ради разом зі «Слугою народу» за важливі для Банкової питання.
Згідно з довідкою про обшуки, ДПЗКУ мала поставити зерно китайській China National Complete Engineering Corp. Замість цього Власенко разом з директором Департаменту трейдингу та реалізації готової продукції Друзякою А.Є за кредитні кошти, отримані під держгарантії уряду, закуповували зернові через фіктивні підприємства та постачали їх у збиток нижче ринкової ціни Компаніям СН, Trans Trade RK SA, RL Prosperis Commerce SA, Trans Trade RK SA, Apiq Commodities Gmbh, Ai Amal General Traiding Limited, QAM7, GSteam.
«За період січня-травня 2021 року між АТ ДПЗКУ укладено близько 10 зовнішньо-економічних контрактів на експорт зернових з вказаними іноземними компаніями на загальну суму понад 231 млн. доларів США. Станом на кінець липня 2021 року дебіторська заборгованість вищезазначених компаній перед АТ ДПЗКУ складає понад 57 млн. доларів США», - йдеться у документі.
Більше того, службові особи ДПЗКУ фігурують у справі про зловживання своїм становищем, яке спричинило тяжкі наслідки для корпорації. Зокрема, за даними правоохоронців службовці ДПЗКУ у змові з комерційними компаніями уклали договори страхування у яких штучно завищили страховий тариф від загальної страхової суми.
Так, 30 грудня 2020 року між АТ ДПЗКУ та страховими компаніями «Інго», «Альфа Страхування», «ВУСО» було укладено договір добровільного страхування майна на 2,559 млдр. гривень та сплачено страхову премію на 99,042 млн. гривень. При цьому страховий тариф за вказаним договором становив 3,87% від вартості майна корпорації, що в 3-5 разів перевищує ринковий.
В рамках обох справ правоохоронці провели 62 обшуки у Волинській, Дніпропетровській, Київській, Рівненській та Одеській областях, а також у Києві. Обшуки відбулися за місцями роботи та проживання фігурантів, у транспортних засобах та в офісних приміщеннях.
У результаті правоохоронці вилучили документи фінансово-господарської діяльності, чорнові записи, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, а також грошові кошти на суму понад 200 тисяч доларів США. Також у рамках обох справ планується проведення низки експертиз, за результатами яких причетним до злочинів особам повідомлять про підозру.