UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура звинуватила працівників банку "Хрещатик" в розкраданні депозитів на 81 млн грн

За чотири роки службовці банку обікрали 54 вкладників.

Стосовно групи службовців київського регіонального відділення банку "Хрещатик", причетних до схеми розкрадання грошових коштів вкладників в особливо великих розмірах, завершено досудове слідство, їм повідомлено про підозру, повідомила прес-служба прокуратури Києва.

Встановлено, що службові особи банку, діючи у складі організованої злочинної групи, протягом лютого 2010 року - березня 2014 року шляхом підробки депозитних договорів та документів на видачу готівки заволоділи грошовими коштами 54 вкладників на загальну суму понад 81 млн грн.

За результатами розслідування колишнім керівникам і посадовим особам регіонального відділення банку (в цілому це 16 чоловік) повідомлено про підозру у вчиненні в складі організованої групи кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України.

З метою забезпечення відшкодування завданих збитків на майно обвинувачених (квартири, будинки, земельні ділянки) накладено арешт.

Введення тимчасової адміністрації у банк "Хрещатик" стало топ-скандалом банківської системи нинішнього року. Особливість ситуації в тому, що київській громаді в банку належали 25%+1 акція, і в ньому розміщувалися рахунки та здійснювалися платежі більшості столичних комунальних підприємств.

Банк "Хрещатик" заснований в 1993 році. За розміром загальних активів на 1 жовтня 2015 року (10,09 млрд грн) займав 18-е місце серед 123 українських банків. Згідно з останньою структурі власності банку, його найбільшими співвласниками виступають Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) та Київська міськдержадміністрація (25%).

Іванов А. є молодшим партнером "Київської інвестиційної групи", М.Солдатенко – екс-співвласник "Запоріжсталі", міноритарний акціонер "Індустріалбанку".

Раніше повідомлялося, що керівництво банку "Хрещатик" звинуватили у кримінальних правопорушення. ФГВФО виявив численні факти, які могли стати причиною великих витрат і недоотримання прибутку.