UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проголошення "Нафтогазу" прибутковою компанією має матеріальне значення для її менеджменту

НАКу, як і будь-якій монополії, потрібен імпортний паритет цін.

Проголошення "Нафтогазу України" прибутковою компанією має матеріальне значення для її менеджменту - чим більше прибуток, тим вище будуть їхні нагороди і бонуси. Тим більше, що у глави НАКу контракт закінчується 22 березня 2019 р.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко. Тому, на її думку, і потрібен НАКу, як і будь-якій монополії, імпортний паритет цін. Тому що якщо країна буде забезпечувати себе газом і не буде залежати від імпорту (а НАК ще й основний імпортер газу), то ціна на нього, очевидно, буде значно нижче.

"Собівартість видобутку газу УГВ не перевищує 40 дол./тис. кубометрів. Навіть з урахуванням інвестиційної складової на розвиток газовидобутку ціна видобутого в Україні газу реально нижче імпортного паритету, - зазначає оглядач. - Імпортують газ (і орієнтуються на його ціни) в залежності від розкладу на газових ринках Європи і не тільки на рівні від 120-160 дол./тис. кубометрів. Трейдерам вигідно, "Нафтогазу" вигідно, не вигідно споживачам".

Детальніше про взаємини "Нафтогазу" і "Укргазвидобування" читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Ласий шмат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".