UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проблема стійкості державних фінансів і платоспроможності уряду знову актуальна - експерт

В Україні порушуються критерії боргової стійкості по ряду індикаторів.

Україні як і раніше потрібні гроші. Як мінімум, для погашення раніше сформованих боргів. Про це в своїй статті для ZN.UA пише Тетяна Богдан, завідуюча відділом державних фінансів Growford Institute.

«Зараз в Україні порушуються критерії боргової стійкості за трьома з п'яти ключових індикаторів, а проблеми стійкості державних фінансів і платоспроможності уряду знову набувають актуальності», - пише автор.

Щоб уникнути проблем був розроблений проект Стратегії Міністерства фінансів до 2023 року під назвою «Самодостатність». На думку автора статті, поставлені завдання щодо зниження рівня боргового навантаження до 55% ВВП і збільшення гривневої частки боргу до 50% амбітні, але цілком реальні в разі проведення виваженої бюджетної політики та активізації внутрішнього фінансового ринку. Однак існуючі умови можуть пошкодити Стратегії.

«Але завдання повного переходу до ринкових джерел фінансування бюджету є хибним. Адже безпрецедентна економічна криза і епідеміологічна ситуація в країні ще довгий час будуть погіршувати стан державних фінансів і зажадають масивної підтримки міжнародних донорів. Навіть якщо Україна успішно завершить кредитну програму Stand-by, пригнічений стан економіки і слабка фінансова система ще довгий час будуть потребувати підживлення бюджету з опорою на ресурси Світового банку, ЄС, урядів держав-партнерів. Тому в стратегічному плані відмовлятися від дешевих довгострокових і стабільних позик офіційних кредиторів навряд чи доцільно », - наголошується автор.

Читайте також: Мінфін продав ОВДП на понад 10 млрд гривень

Детальніше читайте в статті Тетяни Богдан, завідуючої відділом державних фінансів Growford Institute (Київ) - «У пошуках" цілющих "позик».