UA / RU
Підтримати ZN.ua

Проблеми бюджету нікуди не поділися, їх стало більше — експерти

Допущені прорахунки щодо акцизної, рентної політики, не до кінця зрозуміла ситуація щодо прогнозу валютного курсу далися взнаки у напруженості, що склалася з виконанням бюджету у першому півріччі.

Проблеми бюджету нікуди не поділися. І дуже ймовірно, що їх стало більше. Головна проблема - це темпи економічного зростання, що безпосередньо впливатиме на виконання бюджету-2018 і формування бюджету-2019.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Анатолій Максюта та Антоніна Дешко, Інститут суспільно-економічних досліджень. За інформацією комітету з питань бюджету, недонадходження зафіксовано від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (-7,2 млрд грн); ПДВ із увезених на територію України товарів (-3,9 млрд); рентної плати за користування надрами для видобування природного газу (-2,06 млрд); ввізного мита (-0,76 млрд грн).

"Тобто ми наочно бачимо, що допущені прорахунки щодо акцизної, рентної політики, не до кінця зрозуміла ситуація щодо прогнозу валютного курсу далися взнаки у напруженості, що склалася з виконанням бюджету у першому півріччі. А точніше, з невиконанням (станом на 27 червня 2018 р., за оперативними даними Держказначейства, до держбюджету надійшло 449,1 млрд грн, або лише 96,9% від плану)", - відзначають експерти.

За їхніми словами, ситуацію з наповненням бюджету в міру власних можливостей рятував Національний банк, перерахувавши у травні 17 млрд грн свого прибутку, а у червні - ще 6 млрд (поповнивши цього року держбюджет уже на 38 млрд грн із передбачених на рік 50,549 млрд).

При цьому, за даними ДФС, переплати на початку червня до державного бюджету становили 29,1 млрд грн, а податковий борг перед державним бюджетом - 81 млрд.

Детальніше про проблеми держбюджету читайте в матеріалі Анатолія Максюти та Антоніни Дешко "Ситуація з українським бюджетом: стабілізація процесу чи тиша перед буревієм?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".