UA / RU
Підтримати ZN.ua

Призначено нового заступника голови НБУ: що про нього відомо

Його попередник курирував операції на відкритих ринках, валютне регулювання та діяльність депозитарію НБУ.

Сьогодні, 22 липня, рада НБУ призначив Юрія Гелетія заступником голови Національного банку України Кирила Шевченка.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Раніше цю посаду займав Олег Чурій.

Після завершення навчання Гелетій працював у НБУ, де з 2003 по 2015 рік пройшов шлях від економіста I категорії до керівника підрозділу у структурі банківського нагляду.

З жовтня 2015 до липня 2018 Гелетій обіймав посаду директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів України. У відомстві він вів питання стратегічного реформування державного банківського сектору й займався розвитком ринку фінансових послуг та ринку цінних паперів України.

Читайте також: Банкіри прогнозують, що Нацбанк погіршить прогноз падіння ВВП України

У липні 2018 Кабмін свої рішенням призначив Гелетія заступником міністра фінансів, а 5 грудня 2018 заступником міністра фінансів з питань європейської інтеграції.

Гелетій є членом наглядової ради "Приватбанку", "Укргазбанку", "Укренерго" та "Українського фонду стартапів".

Чурій займав свою посаду в НБУ з червня 2015 року. Він курирував операції на відкритих ринках, валютне регулювання та діяльність депозитарію НБУ.

30 червня рада НБУ відмовився внести до порядку денного засідання питання призначення Чурія на посаду заступника глави НБУ на повторний строк. Правління НБУ звинуватив раду у політичній заангажованості, Смолій ініціював скликання позачергового засідання ради НБУ на 6 липня, а 1 липня подав у відставку.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк України, незважаючи на зміну керівництва, буде продовжувати посилювати банківський нагляд та регулювання з збереженням своєї незалежності.

Нагадаємо, новий глава НБУ Кирило Шевченко зустрівся з послами Великої сімки, віце-президентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Ганною Бьерд'є, а також з представниками ЄБРР. На зустрічі Шевченко озвучив свої основні пріоритети на посаді: відновлення кредитування, зниження портфелів "поганих" кредитів, збереження макрофінансової стабільності, а також продовження і поглиблення співпраці з міжнародними партнерами України.