Приватні українські підприємства закуповують енергетичне вугілля в Росії за ціною $ 78-82 за тонну, але ці поставки можуть бути зупинені у будь-який момент рішенням однієї людини", сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.
"Російське вугілля – я б не сказав, що воно дешеве, але деякими приватними структурами він закуповується на сьогоднішній день. Той розрахунок, який ми проводимо, приблизний – тому що ми не можемо точно сказати, так як це приватні компанії – це в межах $ 78-80-82 (за тонну)", - сказав Насалик в ефірі програми "Перша Шпальта" на телеканалі "UA:Перший".
"Те, що ми закуповуємо, скажімо, у Південноафриканській Республіці - це $ 97. А те, що ми купуємо в США - по перерахунку це десь $ 111-113", – додав міністр.
За його словами, ситуація з поставками вугілля з РФ на кшталт тієї, що була з постачанням з окупованих територій Донецької та Луганської областей: "у будь-який момент рішенням однієї людини ці поставки можуть бути зупинені".
Насалик зазначив, що основними джерелами поставок в Україну імпортного антрациту крім РФ виступала ПАР, однак її ресурс обмежений і не може повною мірою забезпечити Україну.
Глава Міненерговугілля зазначив, що питання імпорту вугілля з Пенсільванії (США) опрацьовувалося з Держдепартаментом США, з посольством і навіть на рівні президентів двох країн. "Говорити, що там є якась корупційна схема, – це смішно. Тим більше контракт, який підписувався між "Центренерго" і США, проходив в посольстві США", - сказав міністр.
За його словами, якщо порівняти по калорійності та якості тепловіддачі, то вартість американського вугілля приблизно в межах південноафриканського, проте вартість доставки з США приблизно на 30-35% нижче.
Глава Міненерговугілля наголосив, що зараз в Україні запасів вугілля вдвічі більше, ніж було в аналогічний період минулого року, атомні електростанції працюють в режимі графіка.
Раніше міністр повідомив, що ціна на газ для населення залишиться колишньою.
Нагадаємо, що Україна газ з Норвегії зможе отримувати з 2022 року.
Також в міністерстві заявляли, що через п'ять років Україна зможе повністю припинити імпорт газу з інших держав і стати повністю незалежною в цьому питанні за рахунок нарощування внутрішнього видобутку.