UA / RU
Підтримати ZN.ua

Приватизація "Дніпроенерго" пройшла цілком законно - ДТЕК

Енергетичний холдинг готовий відстоювати законність приватизації "Дніпроенерго" в міжнародних судах.

Найбільший приватний енергетичний холдинг України ДТЕК вважає звернення Генеральної прокуратури до суду щодо купівлі енергохолдингом ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго" спробою реприватизації і тиску. Компанія готова відстоювати свої інтереси в міжнародних судах.

"В даному випадку можна спостерігати спробу реприватизації та тиск на інвестора, що суперечить офіційній позиції вищих органів державної влади та європейським прагненням України. Зміщення і перекладання відповідальності за організацію приватизаційних процедур з органів влади і державних чиновників на адресу інвестора порушує всі принципи правової держави, повністю підривають довіру до інститутів влади України", - заявили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі ДТЕК.

У компанії переконані, що підстав для перегляду результатів приватизації "Дніпроенерго" - немає, вважають приватизацію законною, сплачену ціну - ринковою, а умови приватизації конкурентними.

"У разі необхідності ДТЕК буде приймати всі заходи для захисту своїх прав і законних інтересів як інвестора, включаючи звернення в міжнародні судові інстанції", - підкреслили в енергетичному холдингу.

ДТЕК ще не отримував повідомлень про порушення або судових позовів від імені Генеральної прокуратури України.

Читайте також: ФДМ вже отримав заявки на купівлю акцій "Донецькобленерго" і "Дніпроенерго" - джерело

"ДТЕК вважає даний факт грубим порушенням фундаментальних гарантій права приватної власності, встановлених Конституцією України і міжнародним законодавством. Повага до приватної власності є незаперечною цінністю в будь-якій демократичній правовій державі і є основою її економічного розвитку. Подібні дії, спрямовані на перегляд результатів приватизації, роблять неможливим подальший приплив необхідних інвестицій в економіку України і ставлять під сумнів можливість виконання програми приватизації на 2015 рік зокрема і подальшу перспективу - в цілому", - наголошується в повідомленні.

Генеральна прокуратура України 3 квітня 2015 року звернулася в суд про визнання незаконним відчуження державних пакетів акцій ПАТ "Дніпроенерго", ПАТ "Закарпаттяобленерго" та ПАТ "Донбасенерго".

50% акцій найбільшої в країні енергопостачальної компанії "Дніпрообленерго" у квітні 2012-го придбала компанія Ріната Ахметова DTEK Holdings Ltd за 660,1 млн грн.