Днями Окружний суд міста Тель-Авіва став на бік ПриватБанку у його спорі проти колишніх власників банку щодо привласнення коштів банку, і відмовив у задоволенні клопотання одного з найбільших ізраїльських банків Israel Discount Bank у відхиленні позову або зупинці його розгляду до прийняття рішень у справах за позовами, поданими ПриватБанком в Англії та США.
Israel Discount Bank - співвідповідач у цій справі, оскільки щонайменше 600 млн дол. США, що за інформацією позивача були незаконно виведені з ПриватБанку у період з 2007 по 2011 роки, були розміщені на банківському рахунку саме в цьому банку. Відповідно у ПриватБанку є підстави звинувачувати Israel Discount Bank у сприянні "незаконному привласненню грошових коштів ПриватБанку та порушення своїх обов’язків перед ПриватБанком, дозволивши здійснення очевидно шахрайських перерахувань коштів, та за невчинення жодних дій для відмови або блокуванні таких операцій, незважаючи на безліч очевидних критичних показників, які свідчили про шахрайські дії та відмивання коштів", - йдеться у офіційному релізі ПриватБанку.
Ізраїльській суд заслухав обґрунтовані заперечення ПриватБанку проти клопотання Israel Discount Bank про відхилення позову або його зупинення до розгляду справ в Англії та США і став на бік ПриватБанку.
Тепер Israel Discount Bank зобов’язаний подати заперечення проти позову ПриватБанку, чого він досі намагався уникнути, та надати пояснення щодо подій та обставин, які призвели до незаконного виведення з ПриватБанку більше ніж 600 млн дол. США шляхом їх перерахування на банківський рахунок, відкритий в Israel Discount Bank.
Олігарх Ігор Коломойський знову в судовому порядку намагався повернути собі націоналізований Приватбанк. Через чотири роки в Україні не завершено жодного розслідування, яке б довело шахрайство і виведення коштів із банку колишніми акціонерами та менеджерами. Позиції ексвласників зміцнюються, а нинішнього власника, тобто держави, — слабшають. Про те, чому так, читайте в інтерв'ю Юліїї Самаєвої з головою правління Приватбанку Петром Крумханзлом.
Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді".